03.10.2010. / 13:18

SP u biciklizmu: Hushovdu zlato, Kvasina 28.

Thor Hushovd (Foto: Reuters)Thor Hushovd (Foto: Reuters)Norveški 32-godišnji biciklist Thor Hushovd okitio se prvim naslovom svjetskog prvaka u karijeri. Na Svjetskom prvenstvu u Australiji osvojio je prvo mjesto u cestovnoj utrci...

U završnom sprintu staze dugačke 262.7 kilometra, Hushovd je bio brži ispred Danca Mattija Breschela i Australca Allana Davisa, koji je tek za koji centimetar prošao ciljnu ravninu ispred Talijana Filippa Pozzata, te je razveselio domaće navijače osvajanjem brončane medalje.

Hushovd je utrku na stazi od Melbournea do Geelonga okončao u vremenu od 6 sati, 21 minute i 49 sekundi. U vremenu pobjednika utrku je završilo 18 biciklista od ukupno 178 biciklista, a među njima i Luksemburžanin Frank Schleck na 16. mjestu, odnosno odmah do njega, na 17. poziciji branitelj naslova, Australac Cadel Evans.

- Kada pobijedite u velikoj utrci, to je ostvarenje sna, a pogotovo kada je u pitanju Svjetsko prvenstvo. To je nešto posebno, nevjerojatno dobar osjećaj - govorio je u ciljnoj ravnini nakon trijumfa Thor Hushovd.

Od trojice hrvatskih biciklista, najbolji je bio Matija Kvasina, na 28. mjestu, sa zaostatkom od dvije minute i 11 sekundi za pobjednikom. Radoslav Rogina osvojio je 46. mjesto, zaostao je 7 minuta i 22 sekunde, dok Hrvoje Miholjević nije završio utrku.

Tour de Suisse: Kišerlovski 13-ti

Robert Kišerlovski osvojio je ukupno 13. mjesto na kraju utrke Tour de Suisse, koja najboljim biciklistima svijeta služi kao generalna proba za Tour… Više