19.10.2010. / 14:50

Cagliariju zbog rasističkog vrijeđanja Eto'a 25.000 eura kazne

Samuel Eto'oSamuel Eto'oDisciplinska komisija Lege Calcio kaznila je nogometni klub Cagliari s 25.000 eura zbog rasističkih uvreda njegovih navijača upućenih kamerunskom tamnoputom napadaču Intera Samuela Eto'a...

Riječ je o uvredama upućenima Eto'u u subotnjoj utakmici 7. kola Serie A igranoj na Sardiniji koju je Inter dobio 1-0.

Sudac Paolo Tagliavento prekinuo je susret već nakon tri minute igre budući su se prilikom svakog Eto'ovog dodira s loptom s tribina čuli primitivni uzvici i hukanje. Uz upozorenje od službenog spikera da će se utakmica prekinuti nastavi li se vrijeđanje, utakmica je kasnije nastavljena, a jedini je gol na utakmici u 39. minuti postigo upravo Eto'o.

U periodu dok je igrao za Barcelonu Eto'o je jednom prilikom skoro napustio travnjak nakon rasističkih uvreda Zaragozinih navijača. Zbog takvih je problema Kamerunac prestao dovoditi obitelj na nogometne tribine.