08.06.2002. / 00:00

Autor: Mario Duspara

JAPAN

HRVATSKA POBJEDILA ITALIJU

Hrvatska nogometna reprezentacija pobjedila je Italiju 2:1 u drugom kolu skupine G na Svjetskom nogometnom prvenstvu koje se održava u Južnoj Koreji i Japanu. Pred 36.472 gledatelja u Ibarakiju, Talijani su poveli pogotkom Vierija u 56. minuti. Hrvatska je izjednačila u 73. minuti pogotkom Ivice Olića, a samo 3 minute kasnije Milan Rapaić postavlja konačnih 2:1 za izabranike Mirka Jozića. Ova pobjeda posebno je vrijedna, jer Talijani nisu izgubili niti jedan susret u regularnom vremenu na Svjetskim prvenstvima još od onog u Americi 1994. godine, kada su u prvom kolu poraženi od Irske 1:0. Nakon ove utakmice Hrvatska, Italija i Meksiko u skupini G imaju po 3 boda, dok je Ekvador bez bodova. Meksiko i Ekvador još nisu odigrali svoj susret drugog kola. Utakmicu trećeg kola Hrvatska igra sa Ekvadorom u četvrtak, 13. lipnja.