01.11.2010. / 13:47

NBA liga: Utah dobila prvu, Lakersi treću utakmicu

Pau GasolPau GasolLos Angeles Lakersi, aktualni prvaci NBA lige, priključili su se trima momčadima koje nakon prvog tjedna nove sezone imaju tri pobjede u tri utakmice.

Prije Lakersa to je uspjelo New Orleansu, Portlandu i Atlanti, a pobjedom na domaćem parketu 107-83 protiv Golden Statea i Lakersi su došli do omjera 3-0.

Kao i u prethodnim utakmicama ove sezone Kobe Bryant nije bio predvodnik do pobjede. Najviše su se istakli igrači pod obručima, odnosno, Pau Gasol sa 26 poena i 12 skokova, te Lamar Odom sa 16 poena i 14 skokova. Obojica su tim brojkama i pridodali po četiri asistencije. Spomenuti Bryant je utakmicu završio sa 20 poena.

Priča je u ovom ogledu završila već nakon prvih deset minuta koje su Lakersi dobili 34-14.

Utah je u predsezoni imala savršenih 7-0, no u osnovni dio sezone su startali s dva poraza. Ipak, serija se nije protegnula na dulje vrijeme, pa su u trećem nastupu upisali i prvu pobjedu. U nedjelju su slavili na teškom gostovanju. Kod Oklahoma Citya su pobijedili 120-99 dobivši svaku od četiri četvrtine.

Mnogo je razigranih igrača bilo u sastavu Utaha, pa je tako Paul Millsap zabio 30 poena uz 16 skokova i šest asistencija. Organizator igre, sjajni Deron Williams, je ogled završio sa 16 poena i 15 asistencija, dok je Al Jefferson dodao 23 poena i 10 skokokva.

S domaće strane se trsio Kevin Durant, ali njegovih 28 poena malo je značilo poraženom domaćinu.

NBA liga, nedjelja:

Oklahoma City - Utah 99-120 (Durant 28p / Millsap 30p, 16s, 6a, Williams 16p, 5s, 15a)

LA Lakers - Golden State 107-83 (Gasol 26p, 12s, Odom 16p, 14s / Ellis 20p)

LA Clippers - Dallas 83-99 (Kaman 13p, 13s / Kidd 13p, 9s, 7a, Nowitzki 16p, 7s, 3bl)

New Jersey - Miami 78-101 (Lopez 20p, 5s / James 20p, 7s, 7a, 5il, Wade 17p, 6s, 7a)