04.11.2010. / 09:00

Euroliga: Cibonin težak pad u drugom dijelu

Cibona je u potpunosti podbacila u drugom dijeluCibona je u potpunosti podbacila u drugom dijeluNajteži je poraz ove sezone u Euroligi upisala mlada Cibonina momčad. U trećem kolu C-skupine natjecanja u Sieni je domaći Montepaschi pobijedio hrvatskog prvaka 80-57.

Košarkaši Zdravka Radulovića opet su se borili srčano tijekom prvog poluvremena, te ga završili s rezultatskim minusom od samo pet poena (40-35). No, definitivno su pali u trećoj (17-9) i četvrtoj četvrtini (23-13).

Previše je bilo izgubljenih lopti, čak 22 (Stipčević 8), a također je strategu domaćih Simoneu Pianigianiju uspjelo zaustaviti sva tri ključna igrača gostiju: Roka Stipčevića, Bojana Bogdanovića (19 minuta, 4 koša, 1-7 šut iz igre, 3 izgubljene lopte) i Leona Radoševića (19 minuta, 4 koša, 3 skoka).

Svoju će prvu pobjedu u skupini C Cibona tražiti sljedeće srijede, kada u Zagreb dolazi francuski Cholet.

Gotovo su identično stradali košarkaši moskovskog CSKA u Valenciji upisavši također treći poraz. Domaća je momčad slavila pobjedu 82-57. Robertas Javtokas predvodio je pobjednike s 15 koševa i sedam skokova, dok je kod gostiju najbolji bio Trajan Langdon sa 16 koševa i pet skokova.

Skupa momčad Duška Vujoševića, koja će morati igrati daleko bolje da bi osigurala plasman u drugi krug, igrala je u Španjolskoj bez Saše Kauna, Ramunasa Šiškauskasa i Viktora Hrjape.

Košarkaši Olympiacosa došli su do druge pobjede u skupini B deklasiravši na svom parketu Unicaju 93-66. Najučinkovitiji su u redovima momčadi Dušana Ivkovića bili Ioannis Bourousis (17 koševa, 7 skokova) i Kostas Papanikolaou (17 koševa, 6 skokova).

Na kraju kažimo da je Nikola Vujčić u 82-74 pobjedu svog Efes Pilsena nad AJ Milanom u sklopu skupine D ugradio 3 koša, 2 skoka i 2 asistencije u 12 minuta koliko mu je trener Velimir Perasović ukazao prilike.

Euroliga, 3. kolo:

Skupina A

Himki – Caj Laboral 64-60

Žalgiris – Prokom 74-68

Redoslijed: 1. Caja Laboral 2-1, 2. Himki 2-1, 3. Žalgiris 2-1, 4. Maccabi 1-1 (-1), 5. Partizan 1-1 (-1), 6. Prokom 0-3

Skupina B

Olympiacos – Unicaja 93-66

Brose Baskets – Spirou Charleroi 79-69

Redoslijed: 1. Lottomatica 2-0 (-1), 2. Olympiacos 2-1, 3.Brose Baskets 2-1, 4. Real Madrid 1-1 (-1), 5. Unicaja 1-2, 4. Spirou Basket 0-3

Skupina C

Montepaschi – Cibona 80-57

Redoslijed: 1. Siena 3-0, 2. Fenerbahçe 2-0 (-1), 3. Barcelona 2-0 (-1), 4. Lietuvos Rytas 0-2 (-1), 5. Cholet 0-2 (-1), 6. Cibona 0-3

Skupina D

Valencia – CSKA 82-57

Efes Pilsen – AJ Milano 82-74

Redoslijed: 1. Panathinaikos 2-0 (-1),2. Union Olimpija 2-0 (-1), 3. Efes Pilsen 2-1, 4. Valencia 1-2, 5. AJ Milano 1-2, 6. CSKA 0-3