06.11.2010. / 21:03

NLB liga: Prvi domaći poraz Cibone

Cibonaši su zabilježili prvi porazCibonaši su zabilježili prvi porazKošarkaši Cibone izgubili su u Draženovom domu od češkog CEZ Nymburka 86-85 u šestom kolu regionalne NLB lige...

Afik Nissim zabio je skok-šut za konačan rezultat pri minimalnom Ciboninu vodstvu pred sam kraj dvoboja. U pokušaju posljednjeg napada pogriješio je Rok Stipčević.

Nakon što je na poluvremenu zaostajala četiri koša (47-43) momčad Zdravka Radulovića preokrenula je rezultat u svoju korist dobivši treću četvrtinu 19-12. No, u posljednjih su deset minuta domaći podbacili u obrani dopustivši Česima 27 koševa.

Opet su izgubljene lopte bile rak-rana mladog Cibonina sastava. Pogubili su Radulovićevi košarkaši 16 lopti u odnosu na šest gostiju.

U Ciboninim su redovima opet najbolji bili visoki igrači. Tomislav Zubčić ubacio je 19 koševa uz devet skokova za najbolju valorizaciju na parketu (31 bod), dok je Leon Radošević ostvario praktički identičan učinak (18 koševa, 9 skokova). Rok Stipčević ubacio je 11 koševa uz osam asistencija i tri izgubljene lopte, a ponovno je neraspoložen bio Bojan Bogdanović s 10 koševa (šut iz igre 4-10) i četiri izgubljene lopte.

Simmons s 23 koša i Chan s 21 košem i osam skokova predvodili su goste.