08.11.2010. / 07:37

11 godina bez pobjede: Real pobjedom od 2-0 produljio Atleticovu agoniju

Igrači Reala već su navikli na slavlja u gradskim derbijima (Foto: Reuters)Igrači Reala već su navikli na slavlja u gradskim derbijima (Foto: Reuters)Točno 4026 dana prošla su otkako je 30. listopada 1999. godine madridski Atletico svladao Real u gradskom derbiju. Serija je u nedjelju dodatno produžena...

Na svom je Santiago Bernabeu moćniji madridski klub još jednom potvrdio primat u gradu slavivši 2-0 pobjedu golovima Ricarda Carvalha i Mesuta Özila.

Sve ovo znači i da je startna Atleticova postava prije jedanaest godina, a činili su je Molina, Gaspar, Gamarra, Chamot, Capdevila, Aguilera, Bejbl, Baraja, Solari, Jose Mari i Hasselbaink, i dalje posljednja koja se radovala uspjehu protiv "kraljeva". Tu su 3-1 pobjedu za Atletico potpisali Hasselbaink s dva i Jose Mari jednim golom. Za Real je tom prilikom zabio Morientes.

Uslijedilo je potom mnogo razočaranja za navijače Atletica, a novo je nosila nedjeljna večer.

Momčad Josea Mourinha bila je bolja i, premda je gost imao svoje šanse (Forlanova vratnica), njenoj se pobjedi ništa ne može prigovoriti.

Već u sedmoj minuti moglo se vidjeti u kojem će se smjeru rasplitati susret 10. kola nakon što je Khedira smjestio loptu u mrežu. Ipak, zaleđe je opravdano dosuđeno. Međutim, spasa za Atletico nije bilo u dvanaestoj minuti kada Carvalho koristi Di Marijino dodavanje i mirno poentira, a još dok se emocije aktera nisu niti slegle, samo sedam minuta kasnije, postavljen je konačan rezultat.

Iz slobodnog udarca s desne strane lukavo je Mesut Özil niskom loptom naciljao daljnji kut. Lopta je neometano zaobišla živi zid i sve prisutne u šesnaestercu, a potom se smjestila u malu mrežu gola nemoćnog Davida de Gee za konačnih 2-0 i povratak Reala na vrh ljestvice kojeg je samo nakratko okupirala Barcelona.

Primera, 10. kolo, nedjelja:

Real Madrid - Atletico Madrid 2-0 (Carvalho 12, Özil 19)

Getafe - Barcelona 1-3 (Manu 69-11m / Messi 22, Villa 35, Pedro 65)

Almeria - Sporting 1-1 (Corona 15 / Novo 73)

Levante - Deportivo 1-2 (Juanlu 72 / Riki 10, Aythami 52)

Osasuna - Hercules 3-0 (Monreal 40, Lolo 55, vadocz 90+2)

Villarreal - Athletic Bilbao 4-1 (Nilmar 39, Cazorla 44, Rossi 84, Montero 90+2 / Llorente 6)

Zaragoza - Mallorca 3-2 (Lafita 56, Bertolo 84, Gabi 90+4-11m / Webo 19, Pereira 60)

1. Real Madrid 10 8 2 0 27-5 +22 26

2. Barcelona 10 8 1 1 22-7 +15 25

3. Villarreal 10 7 2 1 21-8 +13 23

4. Espanyol 10 6 0 4 9-13 -4 18

5. Valencia 9 5 2 2 14-9 +5 17

6. Real Sociedad 10 5 1 4 13-12 +1 16

7. Atletico Madrid 10 4 2 4 13-12 +1 14

8. Mallorca 10 4 2 4 11-12 -1 14