14.11.2010. / 14:00

Autor: Hina

Kostelić osvojio treće mjesto, prva pobjeda sezone Grangeu

Kostelić je nakon prve vožnje bio šesti, no odličnim nastupom u drugoj vožnji popravio je prednost za tri mjesta. Pobjeda je pripala Francuzu Jeanu-Baptisteu Grangeu, dok je drugi bio Šveđanin Andre Myhrer

Ivica KostelićIvica KostelićNajbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić osvojio je treće mjesto u slalomu u finskom Leviju, prvoj utrci Svjetskog kupa. Kostelić je nakon prve vožnje bio šesti, no odličnim nastupom u drugoj vožnji popravio je plasman za tri mjesta. Pobjeda je pripala Francuzu Jeanu-Baptisteu Grangeu, dok je drugi bio Šveđanin Andre Myhrer.

Skijaška sezona je službeno počela 25. listopada u Soldenu, no prva veleslalomska utrka je otkazana zbog guste magle i loše vidljivosti na ledenjaku Rettenbach iako su skijaši odradili prvu vožnju. Kostelić je i u Soldenu bio dobar. Nakon prve vožnje bio je deseti no nažalost, utrka nije završena. Tako su prvi bodovi podijeljeni danas u Leviju.

Da je Ivica na startu sezone odlično pripremljen pokazao je i u Finskoj. U prvoj vožnji je bio šesti, no drugim nastupom je popravio plasman za tri pozicije dohvativši najnižu stepenicu pobjedničkog postolja. Za Kostelića je to 34. plasman na pobjednički podij na utrkama Svjetskog kupa i to je uspio u četiri discipline - slalom, veleslalom, kombinacija/superkombinacija, superveleslalom.

Kostelić je na koncu imao 97 stotinki sekunde za pobjednikom Francuzom Jeanom-Baptisteom Grangeom, dok je drugi bio osvajač bronce u slalomu na OI u Vancouveru Šveđanin Andre Myhrer sa 33 stotinke sekunde zaostatka. Bila je to sedma pobjeda u Svjetskom kupu za francuskog skijaša. Četvrti je bio Talijan Cristian Deville čime je izjednačio svoj najbolji plasman u Svjetskom kupu.

Nažalost, druga dva hrvatska predstavnika Natko Zrnčić Dim i Dalibor Šamšal nisu izborili drugu vožnju. Zrnčić Dim je zauzeo 31. mjesto ostavši bez plasmana među prvih 30 za svega 4 stotinke sekunde, dok Šamšal nije završio utrku.

Grange je današnjoj pobjedom poveo u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 100 bodova, Myhrer ima 80, a Kostelić 60 bodova.

Iduća utrka je spust u Lake Louiseu 27. studenoga.