20.11.2010. / 17:01

NBA liga: Duncan najefikasniji igrač Spursa svih vremena

Iako je Miami u drugoj četvrtini u jednom trenutku imao čak 21 poen viška, nakon trice Stephena Jacksona četiri minute i 56 sekundi prije kraja našao se u zaostatku 80-82

Bogati program u NBA ligi u noći s petka na subotu ponudio je čak 11 utakmica. Pobjede su između ostalih upisali LA Lakersi, Miami i Oklahoma City... Do 11. pobjede u 13 odigranih utakmica Lakersi su došli na gostovanju kod Minnesote s lakih 112-95. Kobe Bryant zabio je 23 koša uz 8 skokova, ali nije bio naejfikasniji igrač svoje momčadi. Bio je to čovjek s klupe Matt Barnes koji je zabio 24 koša, gađajući iz igre savršenih 7-7. Lamar Odom ostvario je all-round učinak od 11 koševa, 8 skokova i 7 asistencija, te je posve ukrotio ponajboljeg Minnesotinog igrača i najboljeg skakača lige Kevina Lovea koji je ostao bez postignutog koša, uz sedam uhvaćenih lopti pod obručima. Valja spomenuti i konstantko kvalitetan učinak Paua Gasola koji je ubacio 16 koševa uz 14 skokova. San Antonio Spursi slavili su na gostovanju kod Utaha 92-84 u utakmici u kojoj se centar Spursa Tim Duncan upisao u knjige klupskih rekorda. Naime, sedam mu je koševa bilo dovoljno da prestigne Davida Robinsona kao najboljeg klupskog strijelca svih vremena. On je završio susret s 19 koševa i 14 skokova, te je sada ukupno u 13 sezona skupio 20.797 koševa. Robinson je ostao na 20.790 koševa, za što mu je trebalo 14 sezona. Valja reći da je Spursima ovo bila deveta uzastopna pobjeda, te su sada na omjeru 10-1. Najefikasniji igrač Spursa bio je Tony Parker s 24 koša, dok je kod Utaha najbolji bio Deron Williams s 23 koša. Osmu pobjedu sezone u 12. odigranoj utakmici ostvario je Miami Heat, koji je na domaćem parketu savladao Charlotte Bobcatse 95-87. LeBron James predvodio je Heat s 32 koša, Chris Bosh je dodao 22 uz 14 skokova, dok je gripozni Dwyane Wade ostao na 11 koševa. Iako je Miami u drugoj četvrtini u jednom trenutku imao čak 21 poen viška, nakon trice Stephena Jacksona četiri minute i 56 sekundi prije kraja našao se u zaostatku 80-82. Ipak, potom su James i Bosh vratili stvari na svoje mjesto. Najefikasniji u redovima poreženog sastava bio je Jackson s 30 koševa. Chicago Bullsi pobijedili su Dallas Maverickse na gostujućem parketu 88-83, uspjevši nadoknaditi deficit od 12 koševa iz treće četvrtine. Derrick Rose završio je susret s 22 koša, Taj Gibson zabio je 17 uz za sebe rekordnih 18 skokova, dok je Joakim Noah upisao 10 koševa i 17 skokova. Pobjedom su Bullsi prekinuli niz od pet uzastopnih poraza na gostovanju u Dallasu. Jedini raspoloženi igrač Mavericksa bio je Dirk Nowitzki koji je završio susret s 36 koševa i 8 skokova.

NBA: Miami na korak do naslova

Pobjedom protiv Oklahoma City Thundera u svojoj American Airlines Areni 104-98 u petoj utakmici finala doigravanja NBA lige, košarkaši Miami Heata… Više