24.11.2010. / 21:19

Euroliga: Ukić odveo Fenerbahce do nove pobjede

Roko Leni UkićRoko Leni UkićSjajnu je utakmicu odigrao hrvatski playmaker Fenerbahçea Roko Leni Ukić u 81-75 pobjedi turske momčadi kod Lietuvos Rytasa u euroligaškoj utakmici 6. kola Cibonine skupine C...

Za manje od 28 minuta provedenih na parketu Ukić je sjajno koristio svoje šuterske prilike i nakon 4-7 za dvicu, 5-7 za tricu i 1-2 s crte slobodnih bacanja susret okončao s 24 koša (najviše na utakmici), čemu je dodao i tri skoka, te po dvije osvojene i izgubljene lopte uz jednu asistenciju. Najučinkovitija mu je to i najbolja ovosezonska predstava za Fener koji je u srijedu stigao do svoje pete pobjede u Euroligi. Mnogo manje napadački pokazao je Marko Tomas za povjerenu mu 21 minutu. Uz 1-5 iz igre i 1-2 sa crte slobodnjaka ostvario je učinak od četiri koša, dva skoka i tri asistencije za sastav hrvatskog stručnjaka Nevena Spahije, kojem se najbolje suprotstavljao Nalga s 14 poena i osam uhvaćenih lopti.

U istoj skupini Montepaschi je slavio kod Choleta 70-61. Briljirao je u petoj pobjedi talijanske momčadi Kšištof Lavrinovič s 23 koša, osam skokova i čak deset izborenih prekršaja. Donijelo mu je to valorizacijski indeks 36, svakako konkurentan za najboljeg pojedinca tek započetog kola.

Na razočaravajućem omjeru od dvije pobjede i četiri poraza od danas je Himki Zorana Planinića i Krešimira Lončara koji je novo posrnuće doživio kod Prokoma, do sada, uz Cibonu, jedinu momčad bez pobjede u Euroligi. Bilo je 71-67 za domaćina predvođenog s 13 poena i pet skokova Daniela Ewinga. U sivilo ruske momčadi, iz kojeg je iskočio jedino Keith Langford (17 poena), uklopili su se i hrvatski košarkaši, pa je tako centar Lončar susret u kojem je sudjelovao s trinaest minuta završio s osam poena (4-7 iz igre) i tri skoka, dok je playmaker Planinić u 20 minuta ostao bez poena (0-3 iz igre), ali je imao pet asistencija i tri uhvaćene lopte.

Euroliga: Olympiacos preokrenuo -19 i uzeo naslov

Poluhorokom Georgiosa Printezisa na asistenciju Vassilisa Spanoulisa 0.7 sekundi prije kraja finala u Istanbulu, košarkaši Olympiacosa došli su do… Više