26.11.2010. / 19:57

ATP Finals: Nadal u polufinalu, kraj za Berdycha

Rafael NadalRafael NadalPrvi tenisač svijeta, Španjolac Rafael Nadal, plasirao se u polufinale ATP Finalsa, završnog turnira godine koji se igra u londonskoj O2 Areni...

Ne samo da je Nadal prošao u polufinale, već je zacementirao prvo mjesto u skupini A što znači da će u polufinalnom ogledu igrati protiv Britanca Andyja Murrayja. Donijela je takav razvoj situacije Nadalova pobjeda u petak protiv češkog tenisača Tomaša Berdycha 7-6(3), 6-1. Čehu je, pak, ovaj poraz donio i oproštaj od turnira osmorice najboljih tenisača na svijetu.

Za drugo mjesto će se boriti u večernjem ogledu ove skupine Srbin Novak Đoković i Amerikanac Andy Roddick, kojem prolaz jedino donosi pobjeda u dva seta. Svaki drugačiji ishod gura Đokovića prema polufinalu.

U meču Nadala i Berdycha neizvjesnost je trajala jedan set. U otvornoj dionici su oba igrača imala po dvije break-lopte. Igralo se ravnopravno, no razlika se dogodila u tie-breaku kojeg je Nadal odigrao daleko bolje i dobio ga sa 7-3.

Nakon toga je Španjolac imao otvoreni put prema trećoj pobjedi u Londonu jer se Berdychova igra raspala, te je u drugom setu Čeh došao tek do jednog gema.

Wimbledon: Lučić protiv Schoofs za glavni turnir

Na odličan je način hrvatska tenisačica Mirjana Lučić (129. na WTA ljestvici) obavila prva dva zadatka u kvalifikacijama Wimbledona. U dva je meča… Više