26.11.2010. / 19:48

EP u malim bazenima: Todorović sedmi, Delač bez finala

U petak je Todorović plivao finalnu utrku na 100 leptir, te je završio kao sedmi od osam finalista, s vremenom 52.32

Mario TodorovićMario TodorovićHrvatski plivač Mario Todorović ostao je prilično daleko od postolja i medalje na Europskom prvenstvu u malim, 25-metarskim bazenima, što se održava u nizozemskom Eindhovenu...

U petak je Todorović plivao finalnu utrku na 100 leptir, te je završio kao sedmi od osam finalista, s vremenom 52.32. Zlatnu medalju je Njemačkoj donio Steffen Deibler s pobjedničkim vremenom 49.95, drugi je bio Nizozemac Joeri Verlinden (50.52), dok je do bronce doplivao Slovenac Peter Mankoč (50.92).

Do finala, pak, nije uspio doći hrvatski plivač Mario Delač na 100 slobodno. U polufinalu je Delač ukupno osvojio deseto mjesto, ali je plivao tri desetinke slabije nego u kvalifikacijama, te upisao vrijeme 48.89. Ostao je pola sekunde udaljen od osmog mjesta i finalne utrke.

Todorović i Pavlin bez finala

Nitko od hrvatskih plivača nije uspio izboriti plasman u finale tijekom prvog dana natjecanja na Europskom prvenstvu u mađarskom Debrecenu… Više