28.11.2010. / 08:40

Autor: Hina

Spust Lake Louise: Kostelić jedanaesti

Ivica KostelićIvica KostelićNajbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić je zauzeo jedanaesto mjesto na prvom spustu sezone Svjetskog kupa u kanadskom Lake Louiseu, a to mu je najbolji početak spustaške sezone u karijeri.

Kostelić je ciljem prošao u vremenu od 1:49.31 minuta, te je za pobjednikom Austrijancem Michaelom Walchofferom zaostao 1.53 sekunde. U Lake Louiseu je Ivici dosad najbolji rezultat bilo 18. mjesto iz prošle sezone. Nova 24 boda iz Lake Louisea Kosteliću su donijeli četvrto mjesto ukupnog poretka Svjetskog kupa s 84 boda, dok vode Walchoffer i Grange s po 100.

Natko Zrnčić-Dim je s zaostatkom od 3.12 sekundi zauzeo 41. mjesto, a Tin Široki 62. s zaostatkom 5.20 sekundi.

Slavio je 35-godišnji veteran Walchhofer, koji je prvi Austrijanac s pobjedom u spustu nakon 20 mjeseci. Drugo mjesto su s istim zaostatkom od 55 stotinki osvojili Austrijanac Mario Scheiber i Norvežanin Aksel Lund Svindal.

U nedjelju se u Lake Louisu vozi super-G.