01.12.2010. / 19:41

Euroliga: Planinić odličan u pobjedi Himkija nad Partizanom

Zoran Planinić je u 30 minuta igre postigao 16 koševa, uz 4 skoka, 3 asistencije i dvije osvojene lopte. Inače, prvi strijelac Himkija i utakmice bio je Keith Langford s 22 koša. U Partizanu je najefikasjiji bio James Gist s 18 poena

Zoran PlaninićZoran PlaninićKošarkaši Himkija pobijedili su u Moskovskoj oblasti beogradski Partizan sa 92-65 (50-37) u ogledu 7. kola A skupine Eurolige. Odličan je u ruskom sastavu bio hrvatski reprezentativac Zoran Planinić...

Himki je već nakon prve četvrtine vodio s 10 koševa razlike (26-13), a istu je prednost zadržao i do kraja prvog poluvremena. U nastavku su domaći igrači prednost konstantno povećavali, sve do najvećih +27 na kraju ogleda.

Zoran Planinić je u 30 minuta igre postigao 16 koševa, uz 4 skoka, 3 asistencije i dvije osvojene lopte. Za dvicu je gađao 4-5, za tricu 1-2, a iz slobodnih bacanja 5-6. Sve to priskrbilo mu je valorizacijski indeks učinka 27, najbolji na utakmici.

Drugi hrvatski reprezentativac u Himkiju, krlini centar Krešimir Lončar, postigao je 9 poena u 21 minuti igre. Pogodio je 4 od 6 lopti iz igre (promašio je jednu tricu) i jedino slobodno bacanje koje je izveo, a usto je imao 1 skok i jednu osvojenu loptu.

Inače, prvi strijelac Himkija i utakmice bio je Keith Langford s 22 koša. U Partizanu je najefikasjiji bio James Gist s 18 poena.

Himkiju je ovo bila treća pobjeda (3-4), a Partizanu treći poraz (4-3) u A skupini.

PBL: CSKA i bez Kirilenka uvjerljivo do 2-0

Košarkaši moskovskog CSKA poveli su protiv Himkija s 2-0 u finalnoj seriji ruskog prvenstva (PBL). Ovoga su puta bez pomoći Andreja Kirilenka slavili… Više