13.12.2010. / 08:59

Premiership: Drogba promašio penal za pobjedu protiv Tottenhama

Didier DrogbaDidier DrogbaOdigrane su sve tri utakmice nedjeljnog programa 17. kola engleskog nogometnog prvenstva. U onoj najzanimljivijoj, Tottenham i Chelsea su remizirali na White Hart Laneu 1-1...

U susretu gradskih rivala prvo je poluvrijeme pripalo domaćim Spursima, a drugo poluvrijeme "bluesima".

Poveo je Tottenham u 14. minuti golom Romana Pavljučenka. Zabio je ruski napadač ljevicom s nekih desetak metara u bliži donji kut uhvativši vratara Petra Čecha na krivoj nozi. Pavljučenku je za gol asistirao Jermain Defoe, (koji je kod primanja lopte bio u zaleđu, op.a.), a valja reći da su kod gola Spursa posve zaspali John Terry i John Obi Mikel. Do kraja prvih 45 minuta Chelsea nije imao većih prilika za izjednačenje, a Tottenham je u nekoliko navrata još mogao ugroziti Petra Čecha.

U drugih 45 Chelsea je bio puno bolja momčad, a bolju je igru i prevlast na terenu okrunio golom u 70. minuti kada je vratara Heurelha Gomesa savladao Didier Drogba. Valja reći da je Drogba tukao iskosa s lijeve strane ljevicom i da je udarac išao ravno u brazilskog vratara Spursa, ali je ovaj od siline udarca propustio loptu preko ruku i ona se odšuljala u mrežu.

Činilo se da će Gomes u sudačkoj nadoknadi ispasti potpuni tragičar utakmice, budući je potpuno naivno u naletu oborio Ramiresa, te je sudac pokazao na bijelu točku. Ipak, Gomes se uspio iskupiti za skrivljeni penal tako što je obranio udarac Drogbe s bijele točke koji je išao u njegov lijevi donji kut.

Na kraju kažimo da je Luka Modrić odigrao svih 90 minuta za Spurse, kao i da su se u ovom susretu nakon dugog izbivanja uvjetovanog ozljedama na travnjake vratili Michael Dawson (Tottenham) i Frank Lampard (Chelsea).

Bolton Wanderersi slavili su 2-1 na Reebok stadionu protiv Blackburna usprkos činjenici što su igrali s igračem manje od 55. minute kada je isključen Mark Davies. I oba su gola Wanderersi zabili s brojčanim deficitom, pa je tako otvarajući gol na susretu zabio Fabrice Muamba u 64., a pobjednički Stuart Holden u 88. minuti.

Jedini gol za Blackburn, u tom trenutku za 1-1 zabio je Mame Biram Diouf u 86. minuti, ali već dvije minute kasnije Bolton je nakon lijepe akcije u tri poteza došao do šeste pobjede ove sezone. Glavom je loptu za Holdena spustio Kevin Davies, a ovaj je u trku ljevicom pogodio donji kut vratara Paula Robinsona.

Valja reći da su i Ivan Klasnić (Bolton) i Nikola Kalinić (Blackburn) svih 90 minuta odgledali s klupe za pričuve.

U utakmici između Wolverhamptona i Birminghama igranom na Molineuxu, odlučujući gol vrijedn tri boda domaćih Wolvesa zabio je Stephen Hunt u 44. minuti.