14.12.2010. / 08:45

NHL liga: Quick s 51 obranom predvodio LA Kingse do velikog slavlja u Detroitu

Quick je skinuo apsolutno sve i jubilarni deseti put u karijeri sačuvao mrežu čistom. Njegovi su suigrači to znali iskoristiti, a napadački su se posebno istaknuli Slovenac Anže Kopitar s dva gola, te Drew Doughty s tri asistencije

Jonathan Quick (Foto: Reuters)Jonathan Quick (Foto: Reuters)Jonathan Quick skupio je nevjerojatnu 51 obranu na vratima Los Angelesa i otvorio put svojoj momčadi do velike pobjede (5-0) kod vodećeg sastava Zapadne konferencije NHL lige, Detroit Red Wingsa...

Uputili su domaći hokejaši gotovo dvostruko više udaraca na gol Kingsa (51-26), štoviše samo su u drugoj trećini ispucali jednaki broj pakova na suparnički gol kao gosti u cijelom dvoboju, ali ništa im to u ponedjeljak navečer nije vrijedilo. Quick je skinuo apsolutno sve i jubilarni deseti put u karijeri sačuvao mrežu čistom. Njegovi su suigrači to znali iskoristiti, a napadački su se posebno istaknuli Slovenac Anže Kopitar s dva gola, te Drew Doughty s tri asistencije.

Švedski novak Anders Lindbäck drugi je vratar koji je u ponedjeljak ostvario "shutout", a njegov je Nashville slavio identičnim rezultatom kao i Los Angeles (5-0). Istina, imao je i znatno slabijeg, štoviše najslabijeg mogućeg suparnika, New York Islanderse. Momčad iz "Velike jabuke" poražena je 20. put u posljednjoj 21 utakmici i, dakako, na samom je začelju lige.

Najefikasniju utakmicu večeri s nevjerojatnom završnicom odigrali su Colorado i aktualni prvak Chicago. Manje od dvije i pol minute prije kraja Blackhawksi su vodili s 5-4, ali domaći su najprije izjednačili preko Tomaša Fleischmanna, a samo minutu kasnije i poveli pogotkom Matta Duchenea. Priču je golom u praznu mrežu zabio Ryan O'Reilly u posljednjim sekundama za konačnih 7-5. Colorado je trenutno sa 108 pogodaka najefikasnija momčad lige ove sezone.

Hokejaši Medveščaka u rujnu u pulskoj Areni

U rujnu ove godine hokejaši zagrebačkog KHL Medveščak u rimskom amfiteatru u Puli odigrat će dvije hokejske utakmice u sklopu regionalne lige EBEL. U… Više