16.12.2010. / 17:17

SP u malim bazenima: Svjetski rekord Lochtea

Drugo je mjesto osvojio Tunižanin Oussama Mellouli koji je u samoj završnici prestigao još jednog Amerikanca, Scotta Claryja

Fantastičnu je utrku otplivao američki plivač Ryan Lochte u finalu 400 mješovito na Svjetskom prvenstvu u malim bazenima, kojem je domaćin ovih dana Dubai...

Lochte je osvojio zlatnu medalju, ali ne samo to. Pritom je uvjerljivo srušio dosadašnji svjetski rekord, što je prvo takvo ostvarenje na ovom plivačkom prvenstvu. Dosad je najbolje vrijeme držao Mađar Laszlo Cseh sa 3:57.27, no Amerikanac je bio mnogo brži, te je bez famoznih odijela plivao čak 3:55.50. Drugo je mjesto osvojio Tunižanin Oussama Mellouli koji je u samoj završnici prestigao još jednog Amerikanca, Scotta Claryja.

Nastupio je u ovom finalu i spomenuti Mađar Laszlo Cseh, a osvojio je tek šesto mjesto.

Europsko plivačko prvenstvo prebačeno u Debrecen

Umjesto u belgijskom Antwerpenu, kako je bilo prvotno planirano, Europsko prvenstvo u plivanju, od 21. do 27. svibnja, održat će se u mađarskom… Više