17.12.2010. / 14:40

SK, Val Gardena: Ivica Kostelić 18. u super-veleslalomu

Ivica KostelićIvica KostelićU talijanskoj Val Gardeni su najbolji svjetski skijaši vozili treći super-veleslalom Svjetskog kupa, a hrvatski skijaš Ivica Kostelić je utrku završio na 18. mjestu...

Nakon dva odvožena super-veleslaloma ove sezone Kostelić je u ovoj disciplini zauzimao 16. mjesto, a rezultat iz Val Gardene se stopio s njegovim sadašnjim mogućnostima u ovoj disciplini. Završio je 18. sa dvije sekunde i 26 stotinki zaostatka za pobjednikom, Austrijancem Michaelom Walchhoferom. Ivica je na prvom prolazu već kasnio 96 stotinki, nakon čega se zaostatak sustavno povećavao i na kraju je u cilju brojao minus veći od dvije sekunde.

Inače, Walchhofer je posve dominirao tijekom ove utrke, pa je drugoplasirani Nijemac Stephan Keppler zaostao 67 stotinki, a jedini koji su se još ugurali unutar sekunde zaostatka su bili treći Kanađanin Erik Guay i četvrti Austrijanac Benjamin Raich.

Pobjedom se Walchhofer probio na prvo mjesto ukupnog redoslijeda, no minimalni su zaostaci Raicha i Svindala. Ovaj potonji nije uspio završiti utrku u Val Gardeni, već je pao sredinom nastupa bez posljedica. Recimo da je Ivica Kostelić trenutačno 11. u ukupnom redoslijedu sa 168 bodova (danas je osvojio trinaest).

Nastupio je u super-veleslalomu i Natko Zrnčić-Dim, te je do posljednjeg prolaza imao vrlo slična vremena kao Ivica Kostelić. No, u završnici je pogriješio i ostao bez rezultata.