19.12.2010. / 12:05

Eto'o najbolji igrač SP-a klubova

Samuel Eto'oSamuel Eto'oNapadač Intera Samuel Eto'o proglašen je najboljim igračem netom završenog Svjetskog nogometnog prvenstva klubova u Abu Dhabiju...

Europski prvak je u finalu svladao najbolju afričku momčad Mazemebe iz DR Konga s 3-0, a Eto'o je pritom po jednom bio strijelac i asistent. Međunarodna nogometna federacija (FIFA) odlučila ga je nagraditi zlatnom loptom, nagradom za najboljeg igrača turnira, srebrna je otišla Diokou Kaluyituki (Mazembe), a brončana Andresu D'Alessandru iz brazilskog Internacionala, osvajača trećeg mjesta.

Lani je nagrada za najboljeg igrača SP-a završila u rukama Barceloninog genijalca Lionela Messija, a godinu ranije ju je osvojio napadač Manchester Uniteda Wayne Rooney.