19.12.2010. / 21:47

EP rukometašica: Norvežankama četvrto uzastopno zlato

Norvežankama je ovo četvrto uzastopno zlato (Reuters)Norvežankama je ovo četvrto uzastopno zlato (Reuters)Rukometašice Norveške pobijedile su Švedsku 25-20 u finalu Europskog prvenstva koje su suorganizirale nakon što su na poluvremenu u danskom Herningu gubile 11-10...

Obranile su time aktualne olimpijske pobjednice naslov iz 2008. godine, kada su do kraja također otišle u Makedoniji. Peto im je ovo zlato u povijesti europskih prvenstava, koja se igraju od 1994. godine, te četvrto uzastopno.

Odlijepile su se pobjednice na početku drugog poluvremena, kada su od 13-13 otišle na, pokazalo se, nedostižnih 19-13.

Najbolje su igračice u pobjedničkim redovima sa po pet pogodaka bile Gro Hammerseng i Heidi Löke. U Švedskoj je najefikasnija bila Isabelle Gullden sa 7 pogodaka.

Ovom su se pobjedom također Norvežanke osvetile susjedama za poraz u drugoj fazi natjecanja po skupinama (24-19), jedini koje su doživjele u osam utakmica Europskog prvenstva.

Ovim su se naslovom, pred 12.500 gledatelja u Herningu, Norvežanke kvalificirale za Olimpijske igre u Londonu 2012. godine, a skupa sa Šveđankama i Rumunjkama također i na SP u Brazilu iduće godine.

Šveđanke su pak ovim srebrom došle do najvećeg uspjeha u povijesti: prve medalje na velikim natjecanjima.

Najboljom igračicom devetoga Europskog prvenstva proglašena je Šveđanka Linnea Torstenson.