20.12.2010. / 07:44

Primera: Pogledajte kako je Real i s igračem manje došao do tri boda

Angel di Maria (foto: Reuters)Angel di Maria (foto: Reuters)Sreća je ponovno pomazila Josea Mourinha i njegov Real u 16. kolu Primere. Genijalnim potezom Angela di Marije u 77. minuti Madriđani su na Santiago Bernabeuu pobijedili Sevillu 1-0 s igračem manje na terenu...

Argentinski je ljevonogi igrač iskoristio jednu pogrešku gostujućeg vratara Andresa Palopa, koji je istrčao previše na njega duboko na lijevoj strani 16-erca. Umjesto da napamet ubacuje pred gol, Di Maria je stao, pogledao Palopa i iz teškog ga kuta matirao zabivši između golmana i bliže mu vratnice u suprotnu malu mrežicu.

Bio je to četvrti ovosezonski prvenstveni pogodak 22-godišnjega ljevokrilnog igrača, i uvjerljivo najvažniji.

Od 63. je minute Real igrao s igračem manje nakon što je nakon grubog prekršaja drugi žuti karton zaradio Portugalac Carvalho.

Nakon svega, na samom kraju utakmice, crveni je karton zaradio i gostujući bek Dabo. Namjerno je po nogama raspalio baš Di Mariju.

U dvoboju prepunom grubosti najčešće pribrani sudac Clos Gomez pokazao je 13 žutih (dva Carvalhova) i jedan izravni crveni karton. U Realovom sastavu "požutjelo" je devet igrača.

Real je tako, uoči dvotjedne blagdanske pauze, sačuvao zostatak od dva boda za vodećom Barcelonom.

U ranijem je terminu madridski Atletico slavio kod Malage 3-0 ponajviše zahvaljujući dvama pogocima Portugalca Tiaga.

Uspjeh je u nedjelju ostvarila i treća madridska momčad. Getafe je na gostovanju kod Almerije preokrenuo 2-0 vodstvo domaćina u 3-2 pobjedu. Realova igračka legenda na klupi Getafea, Michel, ostvario je četvrtu uzastopnu prvenstvenu pobjedu, što je Getafeov rekord u Primeri.