20.12.2010. / 12:24

Cavani: Moj gol je božićni dar svim Napolitancima (video)

Edinson Cavani (lijevo)Edinson Cavani (lijevo)Napolijev urugvajski 23-godišnji napadač Edinson Cavani prošlog je tjedna dva puta zabijao golove u sudačkoj nadoknadi koji su njegovom klubu donosili pobjede...

U srijedu je Napoli na svom San Paolu pobijedio rumunjsku Steauu 1-0 u 6. kolu Europa lige, te je s tom pobjedom izborio prolazak u šesnaestinu finala. Utakmicu je odlučio Cavani pogotkom glavom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Četiri dana kasnije, Napoli je u 17. kolu Serije A svladao Lecce s 1-0, a junak Napulja opet je bio Cavani, opet u trećoj minuti sudačke nadoknade! No, dok je protiv Steaue urugvajski reprezentativac sve riješio jednim potezom, trzajem glavom, protiv Leccea je poentirao na briljantan način. Napoli je krenuo u napad po desnoj strani, Cavani je primio loptu te se driblingom oslobodio jednog, pa drugog, a onda i trećeg igrača. Izborio se za poziciju za šut, a onda je s 25 metara opalio desnicom u gornji lijevi kut Lecceovog vratara!

- Jako sam sretan. Ostavili smo sve što smo imali na terenu. Kada toliko želite pobijediti, što koštalo da koštalo, onda je na neki način i normalno da ostvarite pobjedu baš na ovaj način. Moj gol? To je moj božićni dar svima u klubu i svim našim navijačima. Sada ćemo malo uživati u blagdanima, a u nastavku sezone ćemo pokušati nastaviti redati uspjehe - izjavio je Cavani.

Napoli je, tako, već postao sinonim za golove u sudačkoj nadoknadi. U dvoboju 15. kola odigranom 6. prosinca, Napoli je tukao Palermo (opet s 1-0) zahvaljujući golu Maggija doslovno u posljednjim sekundama dvoboja. Cavani je tada bio asistent.

Napoli je drugi na ljestvici sa 33 boda. Vodeći Milan ima tri boda više...