24.12.2010. / 00:39

EBEL liga: Graz 99ers pobijedio Medveščak u Zagrebu

Hokejaši Medveščaka nisu uspjeli slaviti niti u utakmici 29. kola EBEL lige. Gosti iz Graza su pokupili potpuni plijen, te su u tvrdoj i žestokoj utakmici slavili 2-1 (1-1, 0-0, 1-0)...

Za Medveščak je koban bio njihov prošlogodišnji igrač Mike Ouellette koji je u sedmoj minuti ogleda zabio prvi pogodak na utakmici. Ipak, na odmor od prve dionice se otišlo neodlučenim rezultatom, a strijelac za domaćina je bio Andy Sertich. Dogodilo se to tri minute prije kraja prve dionice.

Sve do kraja utakmice su prva imena oba sastava bili vratari, no treba reći i da nije bilo pretjerano kreativnih akcija na obje strane, niti veliki broj opasnih udaraca. Ipak, Darcy Werenka je devet minuta prije kraja uspio postati heroj gostujuće momčadi kada je iz daljine opalio prema vratima Medveščaka, a pak se nekako dokotrljao u mrežu i odlučio pobjednika ovog ogleda.

Ovom pobjedom je Graz 99ers preskočio Medveščak na ljestvici, te je hrvatska momčad trenutačno na šestom mjestu sa 28 bodova.

EBEL liga, 29. kolo:

Medveščak - Graz 99ers 1-2 (1-1, 0-0, 0-1)

Klagenfurt - Linz 3-4 (2-0, 1-2, 0-2)

Jesenice - Villach 3-4 (1-3, 1-1, 1-0)

Vienna Capitals - Alba Volan 2-3, nakon kaznenih udaraca (2-1, 0-1, 0-0, 0-0, 0-1)

Olimpija - RB Salzburg 3-4 nakon kaznenih udaraca (0-1, 1-0, 2-2, 0-0, 0-1)

Redoslijed: 1. Klagenfurt 48, 2. Red Bull Salzburg 40, 3. Vienna Capitals 37, 4. Villach 35, 5. Graz 99ers 30, 6. Medveščak 28, 7. Olimpija 27, 8. Linz 27, 9. Alba Volan 25, 10. Jesenice 22.

Hokejaši Medveščaka u rujnu u pulskoj Areni

U rujnu ove godine hokejaši zagrebačkog KHL Medveščak u rimskom amfiteatru u Puli odigrat će dvije hokejske utakmice u sklopu regionalne lige EBEL. U… Više