26.12.2010. / 19:43

Premiership: Nova dva gola Berbatova za novu pobjedu Uniteda

Nikola Kalinić odigrao je svih 90 minuta u domaćem porazu Blackburna od Stoke Cityja zaradivši žuti karton. Bila mu je to tek druga utakmica od početka do kraja ove sezone u Premiershipu

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su na Old Traffordu Sunderland 2-0 u dvoboju 19. kola Premiershipa. Oba je gola zabio Bugarin Dimitar Berbatov...

Pogodio je 29-godišnji centarfor u petoj i 56. minuti postigavši svoj 12. odnosno 13. prvenstveni pogodak, kojim je obranio prvo mjesto na ljestvici najboljih strijelaca. Za prvi mu je gol asistirao Wayne Rooney.

S 37 bodova iz 17 odigranih utakmica (dvije manjka) momčad Alexa Fergusona vodi na ljestvici s dva boda prednosti pred gradskim rivalom Cityjem, koji je, međutim, odigrao svih 19 utakmica.

Nemanja Vidić i Dmitar BerbatovNemanja Vidić i Dmitar BerbatovU nedjelju je sastav Roberta Mancinija predvođen svojim najboljim igračem, Carlosom Tevezom, slavio na gostovanju kod Newcastlea 3-1. Argentinac je najprije asistirao Garethu Barryju, a potom i sam zabio dva gola za sva tri boda, te za ukupno 12 golova na ljestvici strijelaca. Andy Carroll zabio je za 2-1 postigavši 11. gol u sezoni. On je treći na ljestvici strijelaca.

Nikola Kalinić odigrao je svih 90 minuta u domaćem porazu Blackburna od Stoke Cityja zaradivši žuti karton. Bila mu je to tek druga utakmica od početka do kraja ove sezone u Premiershipu. Bolton je na svom Reeboku pobijedio West Bromwich Albion 2-0. Ivan Klasnić ušao je u igru za domaću momčad u 80. minuti.

Premierliga, 19. kolo:

Fulham - West Ham 1-3 (Hughes 11 / Cole 37, 73, Piquionne 45+1)

Blackburn - Stoke City 0-2 (Huth 51, Wilson 90+3)

Bolton - WBA 2-0 (Taylor 40, Elmander 85)

Manchester United - Sunderland 2-0 (Berbatov 5, 56)

Newcastle - Manchester City 1-3 (Carroll 72 / Barry 2, Tevez 4, 80)

Wolverhampton - Wigan 1-2 (Fletcher 87 / Rodallega 8, Cleverley 87)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više