29.12.2010. / 14:46

SK, spust u Bormiju: Walchhofer pobijedio, Zrnčić-Dim 27.

Natko Zrnčić-DimNatko Zrnčić-DimAustrijski 35-godišnji skijaš Michael Walchhofer pobjednik je spusta u Svjetskom kupu skijaša održanom na stazi Stelvio u talijanskom Bormiju...

Walchhofer je utrku završio u vremenu 1:59.66, te je za samo 8 stotinki sekunde prestigao dotada vodećeg Švicarca Silvana Zurbriggena, koji je utrku završio na drugom mjestu. Njih dvojica su jedini utrku okončali ispod dvije minute.

Walchhofer očito maksimalno uživa u svojoj posljednjoj sezoni u karijeri. Ostvario je 18. pobjedu u karijeri, a 13. u spustu. Ovo mu je treća pobjeda ove sezone. Slavio je ranije u Lake Louiseu u spustu, te u Val Gardeni u super-G. Isto tako, upisao je treću pobjedu karijere u Bormiju. Prve dvije ostvario je u dva spusta dan za danom 2006. godine. Zurbriggen je, pak, potvrdio da je u odličnoj formi. Nedavno je pobijedio u spustu u Val Gardeni.

Za radost domaćih navijača u Bormiju pobrinuo se Christof Innerhofer osvajanjem trećeg mjesta, sa 36 stotinki zaostatka za Walchhoferom.

Jedini hrvatski predstavnik u ovoj utrci, Natko Zrnčić-Dim, osvojio je 27. mjesto. Za pobjednikom je kasnio tri sekunde i 9 stotinki. Imao je startni broj 30.

Walchhofer je preuzeo vodstvo u poretku spusta s 245 bodova, 15 više od Zurbriggena. Isti su skijaši i na prve dvije pozicije u ukupnom poretku, ali vodi Švicarac sa 395 bodova, a Walchhofer ima samo bod manje na drugom mjestu. Ivica Kostelić je 11. u ukupnom poretku sa 179 bodova, a Natko Zrnčić-Dim na 80. mjestu sa 14 bodova.