29.12.2010. / 16:33

SK, slalom u Semmeringu, 1. vožnja: Vodi Schild, Jelušić 22.

Ana JelušićAna JelušićAustrijska skijašica Marlies Schild i u četvrtak je dokazala kako joj nema ravne kada je u pitanju slalom. Uvjerljivim nastupom Austrijanka vodi nakon prve vožnje u Semmeringu...

Apsolutno nitko joj se nije približio na manje od sekunde zaostatka. Drugo mjesto je zauzela nakon prve vožnje Francuskinja Nastasija Noens koja zaostaje 1.20 sekundu. Treća je Finkinja Tanja Poutiainen, četvrta Njemica Susanne Riesch, a peta Slovakinja Šarka Zahrobska.

Hrvatska skijašica Ana Jelušić je imala startni broj 21, a drugi lauf će lauf dočekati na 22. mjestu. Zaostala je za Schild dvije sekunde i 95 stotinki.

Sofija Novoselić spustila se niz stazu sa startnim brojem 68. Plasirala se na kraju na 54. mjesto s pet sekundi i 18 stotinki zaostatka za Schild.

Spomenimo još da je vodeća u ukupnom redoslijedu Marija Riesch pogriješila blizu kraja utrke, te je na kraju zauzela 16. mjesto sa 2.40 sekunde zaostatka, dok je Amerikanka Lindsey Vonn padom okončala prvu vožnju u austrijskom mjestu.