28.03.2011. / 15:48

Odbojka: Trentinu treći uzastopni naslov prvaka Europe

Postali su tako četvrti klub u povijesti s tri uzastopna naslova prvaka Europe

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaOdbojkaši talijanskog Trentina osvojili su treći puta zaredom naslov prvaka Europe. Postali su tako četvrti klub u povijesti s tri uzastopna naslova prvaka Europe.

U finalnoj utakmici na završnom turniru u Bolzanu, momčad Trentina pobijedila je ruski Zenit iz Kazana s 3-1 (25-17, 20-25, 25-23, 25-20). Utakmicu je pratilo oko 7.500 gledatelja.

Za najboljeg igrača (MVP) završnog turnira, proglašen je igrač Trentina, Kubanac Osmany Juantorena Portuondo.

U susretu za 3. mjesto, moskovski Dinamo je pobijedio poljsku momčad Jastrzebski s 3-1 (23-25, 25-22, 25-16, 25-21).

Odbojkaška Liga prvaka, Final Four:

finale:

Trentino - Zenit 3-1 (25-17, 20-25, 25-23, 25-20)

za 3. mjesto:

Dinamo Moskva - Jastrzebski 3-1 (23-25, 25-22, 25-16, 25-21).

Hrvatice se oprostile porazom

I treću su utakmicu na predolimpijskom kvalifikacijskom turniru u turskoj Ankari izgubile hrvatske odbojkašice. Bolja je u četvrtak, opet s 3-0, bila… Više