08.06.2011. / 13:54

CONCACAF Gold Cup: Amerikanci krenuli pobjedom

U drugoj utakmici skupine Panama je s 3-2 pobijedila Gvadalupu

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaUtakmicama skupine C zaključeno je 1. kolo CONCACAF Gold Cupa, nogometnog prvenstva Sjeverne i Srednje Amerike, koje se održava u SAD-u od 25. lipnja.

Domaća je reprezentacija u Detroitu svladala Kanadu s 2-0. Amerikanci su poveli u 15. minuti pogotkom Jozyja Altidorea kojem je to bio 11. gol u nacionalnom dresu. Asistirao mu je napadač LA Galaxyja Landon Donovan.

Sam Altodore je, pak, u drugom poluvremenu bio asistent za drugi pogodak. Strijelac je u 62. minuti bio Clint Dempsey. Fulhamovom je veznjaku to bio jubilarni 20. pogodak za reprezentaciju.

U drugoj utakmici skupine Panama je s 3-2 pobijedila Gvadalupu.