11.08.2011. / 13:06

Prijateljske: Kuže uspješniji u dvoboju hrvatskih izbornika

Josip Kuže Josip Kuže U vrlo uzbudljivoj utakmici s puno preokreta, Albanija koju vodi Josip Kuže na domaćem terenu je svladala Crnu Goru Zlatka Kranjčara s 3-2.

Nekadašnji napadač Zagreba Erjon Bogdani doveo je domaćine u vodstvo, no Savić je prije odlaska na odmor poravnao rezultat, da bi u nastavku isti igrač doveo Crnogorce u vodstvo. Ipak u svega pet minuta između 64. i 69. Lika i Salihi donose pobjedu za momčad Josipa Kužea.

Nekada moćna Češka nastradala je na sjeveru Europe, Norvežani su ih ispratili s 3-0, a dvostruki strijelac bio je Abdellaoue.

Domaćini Eura Ukrajinci pred vlastitim navijačima doživjeli su poraz (0-1) kojeg im je Švedska nanijela pogotkom Hysena u završnici ogleda.

Od protivnika Hrvatske u kvalifikacijskoj skupini za odlazak na Euro jedino je Malta ostvarila pobjedu, dok su Gruzija i Izrael minimalno poraženi. Malta je golovima Mifsuda došla do jedne od povijesnih pobjeda, a svladana je Centralno Afrička Republika, dok je Gruzija izgubila na gostovanju u Poljskoj s 1-0. Vatreno je bilo u okršaju Obale Bjelokosti i Izraela, a na kraju su Bjelokoščani slavili s 4-3.

U ostalim susretima vidjeli smo tijesne pobjede Švicarske i Rumunjske protiv Lihtenštajna i San Marina, te sigurnih 3-0 Turaka protiv Estonije.

Prijateljske utakmice:

Norveška - Češka 3-0 (Abdellaoue 23, 89-11m, J.A. Riise 72)

Ukrajina - Švedska 0-1 (Hysen 90)

Albanija - Crna Gora 3-2 (Bogdani 33, Lika 64, Salihi 69 / Savic 40, 47)

Obala Bjelokosti - Izrael 4-3 (Y. Toure 44, Ya Konan 45, Musa 67, Drogba 81 / Shechter 76, Melikson 79, Melikson 87-11m)

Austrija - Slovačka 1-2 (Hoffer 62 / Kucka 21, Jez 30)

San Marino - Rumunjska 0-1 (Papp 72)

Lihtenštajn - Švicarska 1-2 (Ritzberger 51 / Derdiyok 15, Stocklasa 34-ag)

Turska - Estonija 3-0 (Emre 8-11m, Kazim Kazim 28, 35)

Poljska - Gruzija 1-0 (Kuba 35)

Malta - Centralno Afrička Republika 2-1 (Mifsud 2, 43 / Momi 24)