11.10.2011. / 16:45

SP, kvalifikacije: Australija lako, čak osam golova Japana

Dodajmo da je pobjedu u kvalifikacijskom ciklusu ostvarila i Južna Koreja koja je s 2-1 slavila protiv UAE-a u Suwonu

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaNogometne reprezentacije Japana i Australije upisale su više nego uvjerljive pobjede u azijskim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu.

Japan je u sklopu 3. kola treće skupine savladao Tađikistan s čak 8-0 u Saitami, dok je Australija s 3-0 u Sydneyju slavila protiv Omana.

Po dva su gola za Japan zabili Mike Havenaar, Shinji Okazaki i Shinji Kagawa, dok su po jednog dodali Kengo Nakamura i Yuichi Komano. Japanci predvode kvalifikacijsku skupinu 3 sa sedam osvojenih bodova, isto koliko ima i drugoplasirani Uzbekistan, ali sa slabijom gol-razlikom.

Australci su do trijumfa nad Omanom i treće pobjede u trećoj utakmici u kvalifikacijskoj skupini 4 došli golovima Bretta Holmana, Josha Kennedyja i Mile Jedinaka.

Dodajmo da je pobjedu u kvalifikacijskom ciklusu ostvarila i Južna Koreja koja je s 2-1 slavila protiv UAE-a u Suwonu. Južnokorejci su poveli u 50. minuti golom Arsenalovog napadača Park Chu-Younga, a udvostručili su vodstvo autogolom Hamdana Al Kamalija. Počasni gol za UAE zabio je u 90. minuti Ismail Matar.