14.10.2011. / 11:45

Primorac i Juzbašić u 3. kolu

Zoran Primorac Zoran Primorac Hrvatski stolnotenisači Zoran Primorac i Ivan Juzbašić izborili su plasman u 3. kolo pojedinačnog dijela natjecanja na Europskom prvenstvu koje se održava u Gdanjksu.

Primorac je nakon pobjede nad Ukrajincem Žmudenkom u 1. kolu u 2. kolu savladao Austrijanca Stefana Fegerla 4-1 u setovima (11-6, 7-11, 12-10, 11-5, 11-8), da bi Ivan Juzbašić 3. kolo izborio tijesnom 4-3 pobjedom (11-5 u sedmom setu) nad Nizozemcem Borisom de Vriesom.

Sljedeći protivnik Primorcu bit će Šveđanin Mattias Karlsson, dok će Juzbašić odmjeri snage protiv Engleza Dariusa Knighta.

Dodajmo da 3. kolo nije uspio izboriti i Ruiwu Tan koji je predao meč Škotu Gavinu Rumgayu bez borbe.

Naše stolnotenisačice su u Gdanjsku završile svoj nastup. Do drugog kola su dogurale Tamara Boroš, Lea Rakovac i Tian Yuan, ali su sve doživjele poraze.

Tako je Boroš izgubila od Čehinje Ivete Vačenovske s 4-3 u setovima (sedmi set 11-3), Rakovac od Mađarice Krsztine Toth 4-0, dok je Yuan Tian predala Rumunjki Elizabeti Samari bez borbe.

Gaćina izborio London

Hrvatski stolnotenisač Andrej Gaćina izborio je plasman na Olimpijske igre u Londonu. Iako je poražen u četvrtfinalu kvalifikacijskog turnira u Dohi,… Više