03.11.2011. / 10:47

Euroliga: Novi poraz Zagreba

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaKošarkaški Zagreba doživjeli su još jedan krah na parketu. U dvoboju trećeg kola B-skupine Eurolige u Zagrebu ih je deklasirao CSKA pobijedivši 89-47.

Ruska momčad predvođena Andrejem Kirilenkom bila je za nijansu manje nemilosrdna od Cedevite prije samo četiri dana. Zagrebački je rival hrvatske prvake u subotu ostavio na -46 (97-51).

I u srijedu je u Areni sve bilo jasno od početka. Prvu je četvrtinu CSKA dobio 22-13, dok je na poluvremenu bilo 45-24. Predatorski raspoloženi gosti nisu prestajali podebljavati svoju prednost sve do kraja utakmice. Zagreb je na kraju zamrznut na -42.

Pobjedničku je momčad predvodio Kirilenko s 14 koševa, sedam skokova i tri blokade, dok su premoć pod koševima pojačali Nenad Krstić (15k, 6s, 2bl) i Andrej Voroncevič (12k, 6s, 2bl).

U redovima domaće momčadi, koja je ukupno primila čak devet blokada te izgubila 18 lopti, Krunoslav Simon ubacio je 15 koševa uz pet skokova, a Mario Kasun 14 koševa uz devet skokova.

Dario Šarić (17) odigrao je gotovo punih 20 minuta. Ubacio je tri poena (1-6 šut iz igre) uz pet skokova.

U skupini D Siena je na svom parketu deklasirala Galatasaray pobijedivši 103-77. Kaukenas i McCalebb bili su najbolji u redovima pobjednika s 24 odnosno 19 koševa, dok je hrvatski reprezentativac Lukša Andrić bio ponajbolji među gostima s 12 koševa i dva skoka.

Košarkaši Caje Laboral u pravoj su drami sa 81-79 savladali Olympiacos u 3. kolu skupine A. U samoj završnici Vassilis Spanoulis pogodio je za tri poena i poravnao na 79-79 15 sekundi prije kraja utakmice. U posljednjem napadu Caje Pablo Prigioni je bio siguran za dva poena i pobjedu domaćeg sastava. Gosti su, očekivano, zatražili time-out, u zadnjem napadu je pokušao Martynas Gečevičius za dva poena, no promašio je.

Najbolji je u redovima Caje bio BiH-reprezentativac Mirza Teletović sa učinkom od 20 poena i pet skokova za nepunih 36 minuta provedenih na parketu. San Emeterio i Kevin Seraphin ubacili su po 15 poena.

U redovima Olympiacosa, Spanoulis je ubacio 19 poena, Kyle Hines i Pero Antić po 14.

Caja je u trećem kolu ostvarila i treću pobjedu, dok je ovo Grcima bio drugi poraz.

Euroliga, 3. kolo:

Skupina A:

Caja Laboral - Olympiacos 81-79

Poredak: 1. Caja 3-0. 2. Olympiacos 1-2, 3. Nancy 1-1, 4. Bilbao 1-1, 5. Cantu 1-1, 6. Fenerbahce 0-2

Skupina B:

Zagreb - CSKA 47-89

Redoslijed: 1. CSKA 3-0, 2. Panathinaikos 2-0, 3. Bamberg 1-1, 4. Unicaja 1-1, 5. Žalgiris 0-2, 6. Zagreb 0-3

Skupina D:

UNION Olimpija - Prokom 70-62

Montepaschi - Galatasaray 103-77

Redoslijed: 1. Siena 3-0, 2. Barcelona 2-0, 3. Galatasaray 1-2, 4. UNION Olimpija 1-2, 5. UNIKS 1-1, 6. Prokom 0-3

Raspoloženi Planinić nije pomogao Himkiju

Poslije poraza u finalu Eurolige od Olympiacosa, košarkaši CSKA-a su se okrenuli ruskom prvenstvu i u prvoj utakmici finala doigravanja pobijedili… Više