04.11.2011. / 12:11

Autor: Totalsport , Nacional.hr

Europa liga: PSV osigurao prolaz, PAOK uvjerljiv

Nogometaši PSV-aNogometaši PSV-aNogometaši PSV-a osigurali su plasman u drugu fazu natjecanja Europa lige domaćim remijem (3-3) protiv Hapoel Tel Aviva u sklopu 4. kola skupine C.

Na Philips Stadionu PSV je zaostajao 3-1, ali je potom golovima Ole Toivonena i Kevina Strootmana došao do boda koji im je i matematički osigurao prolaz. Valja reći da je Nizozemcima pri povratku pomogla i brojčana nadmoć budući su gosti iz Tel Aviva od 72. minute igrali bez isključenog Roeija Gordane.

U drugom susretu skupine Legia je u Varšavi slavila protiv bukureštanskog Rapida 3-1 u utakmici u kojoj su već od 25. minute imali igrača više nakon isključenja Dana Alexe. Ivica Vrdoljak odigrao je svih 90 minuta za Legiju.

U skupini B obje su pobjede ostvarili gosti, pa je tako Hannover slavio na gostovanju kod FC Københavna 2-1, a Standrad Liege kod Vorskle 3-1. Standard i Hannover predvode ljestvicu s osam bodova i na korak su od osiguranja plasmana u 1/16 finala.

U skupini A PAOK je zasjeo na čelo ljestvice gostujućom 3-1 pobjedom nad Shamrock Roversima. Dva je gola za sastav iz Soluna postigao grčki reprezentativac Dimitrios Salpingidis, a jednog Giorgios Fotakis, dok je hrvatski vratar Dario Krešić susret odgledao s klupe za pričuve.

U drugoj ranije odigranoj utakmici skupine Rubin je s 1-0 bio bolji od Tottenhama u susretu u kojem za "spurse" nisu zaigrali hrvatski reprezentativci (Kranjčar, Ćorluka i Modrić).

Europa liga, 4. kolo:

skupina A:

Rubin Kazan - Tottenham 1-0 (Natcho 56)

Shamrock Rovers - PAOK 1-3 (Dennehy 51 / Salpingidis 8, 38, Fotakis 36)

Redoslijed: 1. PAOK 8, 2. Rubin 7, 3. Tottenham 7, 4. Shamrock Rovers 0

skupina B:

FC København - Hannover 1-2 (N'Doye 67 / Schlaudraff 71, Stindl 74)

Vorskla Poltava - Standard Liege 1-3 (Kurylov 5 / Seijas 16, Kanu 45+4, Tchite 74)

Redoslijed: 1. Standard 8, 2. Hannover 8, 3. FC Kobenhavn 4, 5. Vorskla Poltava 1

skupina C:

Legia Varšava - Rapid Bukurešt 3-1 (Zyro 53, Radović 69, Kucharczyk 90+3 / Teixeira 65)

PSV Eindhoven - Hapoel Tel Aviv 3-3 (Wijnaldum 12, Toivonen 59, Strootman 87 / Damari 10, Temile 33, 47)

Redoslijed: 1. PSV Eindhoven 10, 2. Legia 9, 3. Rapid 3, 4. Hapoel Tel Aviv 1

Skupina D:

Lazio - Zürich 1-0 (Brocchi 62)

Vaslui - Sporting 1-0 (Zmeu 30)

Redoslijed: 1. Sporting 9, 2. Vaslui 5, 3. Lazio 5, 4. Zürich 2

Skupina E:

Beşiktaş - Dinamo Kijev 1-0 (Korkmaz 67)

Maccabi Tel Aviv - Stoke 1-2 (Colautti 90+1 / Whitehead 51, Crouch 64)

Redoslijed: 1. Stoke City 10, 2. Beşiktaş 6, 3. Dinamo Kijev 5, 4. Maccabi Tel Aviv 1

Skupina F:

PSG - Slovan Bratislava 1-0 (Pastore 63)

RB Salzburg - Athletic 0-1 (Herrera 37)

Redoslijed: 1. Athletic 10, 2. PSG 7, 3. RB Salzburg 4, 4. Slovan Bratislava 1

skupina G:

Austria Beč - Alkmaar 2-2 (Ortlechner 58, Barazite 61 / Elm 19-11m, Wernbloom 45)

Metalist Harkiv - Malmö 3-1 (Taison 46, 56, Fininho 90 / Ranegie 66)

Redoslijed: 1. Metalist Harkiv 10, 2. AZ Alkmaar 6, 3. Austria Beč 5, 4. Malmö 0

skupina H:

Birmingham - Club Brugge 2-2 (Beausejour 55, King 74-11m / Meunier 39, Akpala 44)

Braga - Maribor 5-1 (Lima 4, Alan 7, Elderson 38, Vincius 85, Merida 90+1 / Volas 62)

Redoslijed: 1.Club Brugge 7, 2. Birmingham 7, 3. Braga 7, 4. Maribor 1

skupina I:

Atletico Madrid - Udinese 4-0 (Adrian 6, 12, Diego 36, Falcao 67)

Celtic - Rennes 3-1 (Stokes 30, 43, Hooper 82 / Mangane 2)

Redoslijed: 1. Atletico Madrid 7, 2. Udinese 7, 3. Celtic 5, 4. Rennes 2

Skupina J:

Schalke - AEK Larnaca 0-0

Steaua Bukurešt - Maccabi Haifa 4-2 (Tatu 13, Costea 28, Tanase 64, 84 / Meshumar 36, Katan 40)

Redoslijed: 1. Schalke 8, 2. Maccabi Haifa 6, 3. Steaua Bukurešt 5, 4. AEK Larnaca 2

Skupina K:

Twente - Odense 3-2 (Hoegh 35 - ag, Landzaat 37, Fer 82 / Fall 11, 62)

Fulham - Wisla Krakow 4-1 (Duff 5, Johnson 30, 57, Sidwell 79 / Kirm 9)

Redoslijed: 1. Twente 10, 2. Fulham 7, 3. Odense 3, 4. Wisla Krakow 3

Skupina L:

AEK Atena - Lokomotiv Moskva 1-3 (Leonardo 60 - 11 m / Glušakov 50, Maicon 72, Ignatjev 80)

Anderlecht - Sturm Graz 3-0 (Gillet 23, Suarez 74, De Sutter 81)

Redoslijed: 1. Anderlecht 12, 2. Lokomotiv Moskva 9, 3. Sturm 3, 4. AEK Atena 0

TBL: Beşiktaş osigurao tri meč lopte

Košarkaši Beşiktaşa su pobjedom 81-55 protiv Efes Anadolua, u četvrtoj utakmici finala doigravanja turskog prvenstva, poveli s 3-1 i osigurali su tri… Više