07.11.2011. / 12:04

Premiership: Tottenham do pobjede u gradskom derbiju

Ukupno su prema golu Brada Friedela igrači Martina Jola uputili 31 udarac (13 u okvir gola) naspram svega devet (5) Tottenhamovih

Nogometaši TottenhamaNogometaši TottenhamaBez vođenja trenera Harryja Redknappa, koji se oporavlja od operacije srca, nogometaši Tottenhama slavili su na gostovanju kod Fulhama 3-1 u posljednjem srazu 11. premierligaškog kola.

Pod vodstvom Redknappovih zamjenika Joea Jordana i Kevina Bonda došli su "spursi" do sretne pobjede, jer dvobojem su dominirali domaćini. Ukupno su prema golu Brada Friedela igrači Martina Jola uputili 31 udarac (13 u okvir gola) naspram svega devet (5) Tottenhamovih. Brad Friedel nevjerojatnim je refleksima sačuvao svojoj momčadi sva tri boda. Obranio je 13 udaraca naspram dva kolege na suparničkoj strani, australskog veterana Marka Schwarzera. I količina kornera dokazuje dominaciju domaćih: Fulham ih je izveo 11, Tottenham jednog.

Poseban su pritisak Jolovi igrači stvarali u drugom poluvremenu, nakon što su prvo golovima Garetha Balea i Aarona Lennona gosti dobili 2-0.

Smanjili su domaći autogolom Younesa Kaboula u 57. minuti, da bi konačan rezultat u petoj minuti sudačke nadoknade postavio Jermain Defoe na asistenciju Emmanuela Adebayora.

Od hrvatskih je nogometaša za Tottenham cijelu utakmicu odigrao Luka Modrić. Vedran Ćorluka prosjedio ju je na klupi.

Tottenham je u senzacionalnoj premierligaškoj formi. Nakon uvodnih dvaju poraza u sezoni, od obadvaju mančesterskih klubova, nanizali su Redknappovi puleni osam utakmica bez poraza i pritom sedam pobjeda.

Premiership, 11.kolo:

Wolverhampton - Wigan 3-1 (O'Hara 31, Edwards 55, Ward 66 / Watson 42)

Bolton - Stoke City 5-0 (Davies 2, Eagles 22, 73, Klasnić, 61, 82)

Fulham - Tottenham 1-3 (Kaboul 57-ag / Bale 10, Lennon 45+1, Defoe 90+5)

Di Matteo potpisao dvogodišnji ugovor s Chelseajem

Europski nogometni prvak Chelsea potvrdio je u srijedu da je imenovao talijanskog stručnjaka Roberta Di Mattea svojim trajnim menadžerom. Di Matteo… Više