07.11.2011. / 12:12

Primera: Getafe zabio Atleticu tri gola s igračem manje

Posljednji odlučujući je Castro zabio u 83. minuti, kao i Falcao, s bijele točke

Igrači GetafeaIgrači GetafeaOdigrana je i posljednja utakmica 12. kola španjolske Primere u kojoj je, do nedjelje, posljednjeplasirani Getafe pobijedio na domaćem travnjaku madridski Atletico s 3-2.

Utakmica je bila raritetna po mnogo čemu, a treba reći da Atletico do ove utakmice nije uspio postići ove sezone u Primeri niti jedan pogodak na strani (tijekom četiri utakmice). Ovaj put su zabili dva, ali im to nije bilo dovoljno niti za jedan bod.

Zapravo je jako čudno da nisu i pobijedili, jer su sat vremena igrali s igračem više. Naime, u 30. minuti je domaći igrač Lopo zaradio crveni karton i skrivio jedanaesterac.

Kolumbijac Falcao je pogodio s bijele točke (njegov sedmi pogodak u sezoni), te su Madriđani time poveli 1-0, a ujedno su imali brojčanu prednost na travnjaku. Niti to im nije bilo dovoljno, već su do kraja s igračem više primili - tri pogotka!

Posljednji odlučujući je Castro zabio u 83. minuti, kao i Falcao, s bijele točke. Getafe je napustio samo dno ljestvice ovim uspjehom i došao na 14. mjesto.

Primera, 12. kolo:

Getafe - Atletico Madrid 3-2 (Barrada 40, Michel 49, Castro 83-11m / Falcao 30-11m, Dominguez 80)

Athletic Bilbao - Barcelona 2-2 (Herrera 20, Pique 80-ag / Fabregas 24, Messi 90+1)

Granada - Racing Santander 0-0

Zaragoza - Sporting 2-2 (Botia 28-ag, Postiga 90+2 / Barral 31, 44)

Rayo Vallecano - Real Sociedad 4-0 (Piti 12-11m, Michu 49, 62, Trashorras 72)

Espanyol - Villarreal 0-0

Real Madrid - Osasuna 7-1 (Ronaldo 23, 55-11m, 58, Pepe 34, Higuain 40, Benzema 63, 81 / Balde 31)

1. Real Madrid 11 9 1 1 39-7 28
2. Barcelona 11 7 4 0 34-6 25
3. Valencia 11 7 3 1 17-9 24
4. Levante 11 7 2 2 17-9 23
5. Sevilla 11 4 6 1 11-8 18
6. Malaga 11 5 2 4 12-14 17
7. Espanyol 11 5 1 5 9-13 16
8. Rayo Vallecano 11 4 3 4 14-13 15