10.11.2011. / 10:47

Poraz Gospićanki

Gospićanke su pred više od 1.000 gledatelja izgubile u svojoj dvorani od vodeće ekipe francuskog prvenstva Montpelliera s 96-82

Gospićanke su pred više od 1.000 gledatelja izgubile u svojoj dvorani od vodeće ekipe francuskog prvenstva Montpelliera s 96-82. Hrvatske prvakinje su odlično počele utakmicu, te su nakon prve četvrtine vodile s 33-17. Tada je izgledalo da su na putu ka drugoj pobjedi u ovome natjecanju. Na poluvremenu su još uvijek imale šest poena prednosti (54-48), no gošće su puno bolje odigrale drugi dio utakmice.

Kalisha Keane predvodila je ekipu Gospića s 22 poena i 7 skokova. Jelena Ivezić upisala je 16 koševa, 5 skokova, te po tri asistencije i osvojene lopte (pet izgubljenih), dok je Sandra Mandir postigla 13 poena i dodala 6 asistencija.

U gostujućem sastavu je najbolja bila Stephany Skrba s 24 koša i 8 skokova. Hrvatska reprezentativka Ana Lelas je u 31 minutu igre u sastavu Montpelliera ubacila 10 poena, uz po tri skoka i asistencije (četiri izgubljene lopte).

Euroliga košarkašica, 5. kolo C skupine:

Gospić CO - Montpellier 82-96

Wisla Can-Pack - Taranto 64-58

Košice - Spartak 55-67

Rivas Ecopolis - Brno (kasnije)

Redoslijed: 1. Wisla Can Pack 4-1, 2. Montpellier 3-2, 3. Spartak 3-2, 4. Košice 3-2, 5. Taranto 2-3, 6. Rivas Ecopolis 2-2 (-1), 7. Gospić CO 1-4, 8. Brno 1-3 (-1)

Le Championnat: Utaka potvrdio Montpellierov naslov

U kaotičnoj utakmici više puta prekidanoj zbog navijačkih nereda na tribinama nogometaši Montpelliera slavili su kod Auxerrea 2-1 u posljednjemu, 38.… Više