21.11.2011. / 10:23

ABA liga: Cedevita lako protiv Krke

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaKošarkaši Cedevite upisali su sedmu ovosezonsku pobjedu u ABA ligi. U 8. kolu slavili su na domaćem parketu s lakih 89-67 protiv Krke.

Nakon prve četvrtine Cedevita je imala osam koševa predosti, a na poluvremenu plus 16 (48-32), pa je utakmica bila praktički već riješena. Niti do kraja zagrebačka momčad nije izgubila niti jednu četvrtinu, te je tako na uvjerljiv način došla do pobjede.

Miro Bilan s 19 koševa (uz 7 skokova) predvodio je strijelce Cedevite, dok su dvoznamenkasti po broju poena bili i Marino Baždarić (14), Matjaž Smodiš (13) i Marko Car (12).

Kod Krke, kojoj je ovo bio već sedmi ovosezonski poraz, dvoznamenkast su učinak prema broju poena ostvarili Jerome Jordan (13) i Zoran Dragič (10).

ABA liga, 8. kolo:

Cedevita - Krka 89-67

Redoslijed: 1. Maccabi 7-0 (-1), 2. Cedevita 7-1, 3. Olimpija 7-1, 4. Partizan 6-2, 5. Budućnost 5-3, 6. Cibona 5-3, 7. Hemofarm 4-3 (-1), 8. Zagreb 4-4, 9. Široki 3-5, 10. Crvena zvezda 2-6, 11. Radnički 2-6, 12. Krka 1-7, 13. Helios 1-7, 14. Zlatorog 1-7