28.11.2011. / 14:39

Brazilska Serie A: Odluka o prvaku pada u posljednjem kolu

Corinthians je minimalnom pobjedom kod Figueirensea stigao na korak do naslova prvaka

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaVasco da Gama je pogotkom Bernarda u 90. minuti utakmice u gostima protiv Fluminensea, i to s igračem manje, ostala "živa" u utrci za naslov prvaka brazilske nogometne lige.

U 37. ujedno i pretposljednjem kolu brazilske Serie A, Vasco da Gama i Corinthians ostvarili su pobjede kojima je zadržana razlika od dva boda u korist Corinthiansa uoči posljednjeg prvenstvenog kola.

Na utakmici Fluminensea i Vasco da Game ništa se značajnije nije dogodilo do 77. minute kako je Alecsandro postigao pogodak za vodstvo gostujuće momčadi. Samo sedam minuta kasnije Fred je poravnao na 1-1, a nakon isključenja Leandra (Vasco da Gama) u 87. minuti činilo se da naslov ide Corinthiansu. Međutim, tada se ukazao Bernardo i zabio za pobjedu gostiju u 90. minuti.

Corinthians je minimalnom pobjedom kod Figueirensea stigao na korak do naslova prvaka. Za to mu u posljednjem kolu treba pobjeda na domaćem terenu protiv jedanaestoplasiranog Palmeirasa ili kiks Vasco da Game protiv Flamenga. Jedini pogodak u pobjedi protiv Figueirensea postigao je Liedson u 67. minuti susreta.

Spomenimo još da je Flamengo slavio na svom travnjaku protiv Internacionala s 1-0, a jedini pogodak djelo je Ronaldinha. Čini se da Brazilca nije ni najmanje omela intimna snimka koja je procurila na internet na kojoj se nekad najbolji nogometaš svijeta samozadovoljava.

Santos je još jedom uspio razočarati svoje navijače. Ovoga puta bod im je na njihovom terenu uzela petnaestoplasirana Bahia. Bilo je 1-1, a pogodak za Santos zabio je Neymar.

Brazilska Serie A, 37. kolo:

Palmeiras - Sao Paulo 1-0 (Assuncao 55)

Santos - Bahia 1-1 (Neymar 31 / Souza 8)

Flamengo - Internacional 1-0 (Ronaldinho 45)

Fluminense - Vasco da Gama 1-2 (Fred 84 / Alecsandro 77, Bernardo 90)

Gremio - Atletico GO 2-2 (Magrao 55, Marquinhos 56 / Anselmo 24, Anderson 84)

Atletico Mineiro - Botafogo 4-0 (Carvalho 15-11m, Andre 24, 76, Silva 90)

Figueirense - Corinthians 0-1 (Liedson 67)

Cortiba - Avai 1-0 (Jeci 85)

America Mineiro - Atletico PR 2-1 (Kempes 18, Gilson 80 / Baier 60)

Ceara - Cruzeiro 2-2 (Osvaldo 20, Marques 82 / Ramon 23, Ortigoza 61)

Redoslijed: 1. Corinthians 70, 2. Vasco da Gama 68, 3. Fluminense 62, 4. Flamengo 60, 5. Cortiba 57...

Copa Libertadores: Corinthians na korak do finala

Gostujući na Vili Belmiro, stadionu branitelja naslova Santosa, nogometaši Corinthiansa došli su do minimalne, 1-0 pobjede nad domaćom momčadi u… Više