30.11.2011. / 13:00

Eurokup: Poraz Cibone

Cibonine strijelce predvodio je s 14 koševa Davor Kus

Davor KusDavor KusNovi težak poraz doživjeli su košarkaši Cibone u Eurokupu. Nakon -30 protiv Gravelinesa i -16 protiv Hapoela, ovoga su puta "cibosi" u sklopu 3. kola skupine A poraženi u Donjecku sa 17 koševa razlike. Bilo je 98-81 u korist istoimenog domaćina.

I uoči puta u Donjeck znalo se da će "vukovima" biti teško i da će samo briljantnom igrom do prve pobjede. No, sve nade u pobjedu u ovom susretu pale su praktički na poluvremenu kada je domaćin vodio s 51-35.

Teško se Cibona mogla nadati boljem rezultatu u utakmici u kojoj je obrana puštala na sve strane i u kojoj je u jednoj četvrtini primila najmanje 19 koševa.

Cibonine strijelce predvodio je s 14 koševa Davor Kus. Po 12 su dodali Andrija Žižić i Antwain Barbour, a 11 je ubacio Brian Chase.

S druge strane, Cibinin je koš najviše natrpao Ramel Curry s 23 koša, a slijedili su ga Vjačeslav Kravcov sa 16 i Ivan Radenović s 15 koševa.

Eurokup, 3. kolo:

skupina A

BC Donjeck - Cibona 98-81 (51-35)

Hapoel Jeruzalem - Gravelines 75-91

Redoslijed: 1. Gravelines 3-0, 2. BC Donjeck 2-1, 3. Hapoel Jeruzalem 1-2, 4. Cibona 0-3