30.11.2011. / 13:57

Serie A: Juve se spasio prvog poraza u sezoni

Iako je igrao bez najboljeg napadača (Edinson Cavani), Napoli je krenuo furiozno u susret

Igrači Juventusa Igrači Juventusa Sjajnu predstavu pružili su nogometaši Napolija i Juventusa na stadionu San Paolo u zaostalom dvoboju 11. kola Serie A. Na kraju je završilo 3-3 iako je Napoli vodio 2-0 i 3-1.

Iako je igrao bez najboljeg napadača (Edinson Cavani), Napoli je krenuo furiozno u susret. Već u 14. minuti Andrea Pirlo faulirao je Ezequilea Lavezzija u kaznenom prostoru, ali neprecizan izvođač najstrože kazne bio je Marek Hamšik, čiji je udarac otišao visoko preko grede.

Ipak, Slovak se za pogrešku iskupio već u 22. minuti kada je glavom iz peterca poslao loptu u mrežu za 1-0. Na 2-0 povisio je Goran Pandev u 40. minuti nakon asistencije Christiana Maggia i tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu posve drugačija slika. Juve je bio bolja momčad i smanjio je prednost domaćina već u 48. minuti kada je Alessandro Matri zabio nakon lijepog dodavanja Artura Vidala u prostor.

Napoli je vratio dva gola prednosti drugim golom Pandeva na susretu u 68. minuti. Primio je makedonski reprezentativac sjajno asistenciju Maggia u sredini šesnaesterca, okrenuo se i iz voleja pospremio loptu u donji desni kut Buffonovog gola.

U tim se trenucima činilo da će Napoli nanijeti Juveu prvi ovosezonski poraz u Seriji A. No, igrači "stare dame" mislili su drugačije. U 72. minuti je Marcelo Estigarribia pruvukao loptu ispod Morgana De Sanctisa nakon asistencije Alessandra Matrija, da bi sedam minuta kasnije Simone Pepe postavio konačnih 3-3.

Do kraja susreta Juve je bio opasnija momčad, ali prilike nije uspio pretvoriti u potpuni preokret.

Na vrhu ljestvice Juventus sada ima dva boda više od aktualnog prvaka Milana uz jednak broj odigranih susreta.

Serie A, zaostala utakmica 11. kola:

Napoli - Juventus 3-3 (Hamšik 23, Pandev 40, 68 / Matri 48, Estigarribia 72, Pepe 79)

1. Juventus 12 7 5 0 22-10 +12 26
2. Milan 12 7 3 2 27-14 +13 24
3. Udinese 12 7 3 2 15-6 +9 24
4. Lazio 12 6 4 2 16-9 +7 22
5. Palermo 12 6 1 5 16-15 +1 19
6. Napoli 12 4 5 3 17-11 +6 17
7. Roma 12 5 2 5 15-14 +1 17
8. Catania 12 4 5 3 14-18 -4 17