01.12.2011. / 10:11

Gospićanke uvjerljive protiv španjolske ekipe

Ovom pobjedom Gospićanke su stigle do omjera pobjeda i poraza 3-5 koji ih vraća u igru za prolazak u drugu fazu natjecanja

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaKošarkašice Gospića CO ostvarile su treću pobjedu u Euroligi. U 8. kolu skupine C Gospićanke su sa 67-52 bile bolje od španjolske ekipe Rivas Ecopolis.

Iako su na papiru bile autsajderice, košarkašice Gospića lakoćom su riješile drugoplasiranu ekipu Rivas Ecopolisa. Sve je praktički bilo riješeno nakon prvih 20 minuta igre. Hrvatske prvakinje stvorile su do poluvremena velikih 13 poena razlike i do kraja susreta su čvrstom obranom samo čuvale rezultatsku prednost koju su u konačnici i malčice poboljšali. Gospićanke je predvodila Sandra Mandir sa 16 poena i 13 skokova, a osim nje još su tri igračice domaće momčadi bile dvocifrene u statistici poena.

Ovom pobjedom Gospićanke su stigle do omjera pobjeda i poraza 3-5 koji ih vraća u igru za prolazak u drugu fazu natjecanja. Podsjetimo da u drugi krug prolaze četiri najboljeplasirane ekipe svake skupine, te dvije najbolje petoplasirane. Gospićanke trenutno zauzimaju šesto mjesto, ali do kraja je još šest utakmica što je dovoljno da se hrvatske prvakinje uključe u borbu za prolazak u daljnju fazu natjecanja.

Košarkaška Euroliga za žene, 8. kolo, skupina C:

Gospić - Rivas Ecopolis 67-52

Redoslijed: 1. Spartak Moscow Region-Vindoje 6-2 (8 utakmica), 2. Rivas Ecopolis 5-3, 3. Wisla Can-Pack Krakow 5-2 (-1), 4. Basket Montpellier 4-3 (-1), 5. Good Angels Košice 4-3 (-1), 6. Gospić CO 3-5, 7. Cras Basket Taranto 2-5 (-1), 8. Frisco Brno 1-7

Euroliga: Poraz Gospićanki za kraj

Košarkašice Gospića CO zaključile su ovosezonski nastup u Euroligi porazom u Krakowu. Domaća Wisla je u 14. kolu skupine C slavila sa 74-71. Pružile… Više