01.12.2011. / 10:17

Fak osmi na startu sezone

Da je umjesto tri puta (18. i 19. hitac po redu u posljednjoj seriji pri stajaćem stavu) promašio jednom manje, zauzeo bi drugo mjesto

Jakov FakJakov FakŠvedski Östersund prva je postaja nove sezone Svjetskoga biatlonskog kupa. U srijedu je održano natjecanje biatlonaca na 20 kilometara.

Pobjedu je odnio Francuz Martin Fourcade s vremenom 53 minute i 29.8 sekundi. Drugoplasiranom Čegu Šlesnigru i trećeplasiranom Nijemcu Schemppu pobjegao je gotovo dvije minute. Sva trojica promašili su samo jednu od 20 meta.

Na vrlo dobrom je osmom mjestu završio hrvatski biatlonac sa slovenskom putovnicom Jakov Fak. Da je umjesto tri puta (18. i 19. hitac po redu u posljednjoj seriji pri stajaćem stavu) promašio jednom manje, zauzeo bi drugo mjesto.

Njegovo je vrijeme na cilju bilo 56:18.3. Bio je uvjerljivo najbolji slovenski predstavnik. Vasja Rupnik bio je 36.

Četiri pobjede za CRO jedra u Palmi

Četiri pobjede upisali su u utorak hrvatski jedriličari na regati Svjetskog kupa u Palma de Mallorci. Tonči Stipanović bio je dva puta prvi u Laseru,… Više