05.12.2011. / 11:02

Bundesliga: Pobjeda Hamburga, zapaženi Iličević

Hamburg je bio bolja momčad u ovom ogledu, a dominaciju su okrunili sa po jednim pogotkom u oba poluvremena

Foto. IlustracijaFoto. IlustracijaNogometaši Hamburga nastavljaju s pozitivnim rezultatima otkada je na njihovu trenersku klupu sjeo Thorsten Fink. U pretposljednjoj utakmici 15. kola Bundeslige pobijedio je Hamburg na svom terenu Nürnberg s 2-0.

Druga je to domaća pobjeda zaredom Hamburga (prije toga su i Hoffenheim pobijedili s 2-0), kao i četvrta u sezoni, čime su skočili na 11. mjesto na ljestvici, a ujedno preskočili i današnjeg suparnika.

Hamburg je bio bolja momčad u ovom ogledu, a dominaciju su okrunili sa po jednim pogotkom u oba poluvremena. Guerrero je zabio u 23., dok je Jansen bio precizan u 62. minuti za razrješenje ovog meča. Kod drugog pogotka je sudjelovao i hrvatski reprezentativac Ivo Iličević koji je u igru ušao minutu prije drugog pogotka.

Nakon duplog pasa Iličevića i Törea, ovaj potonji turski nogometaš je uposlio strijelca Jansena kojem nije bilo teško svladati Schäfera.

Bundesliga, 15. kolo:

Hamburg - Nürnberg 2-0 (Guerrero 23, Jansen 62)

Schalke - Augsburg 3-1 (Huntelaar 16, Fuchs 66, Raul 84 / Mölders 48)

Wolfsburg doveo prvog strijelca nizozemske lige

Dosadašnji član Heerenveena Bas Dost novo je pojačanje njemačkog Wolfsburga. Dvadesettrogodišnji nizozemski napadač prošle je sezone postigao 32… Više