05.12.2011. / 11:18

Primera: Granada pobjegla od zone ispadanja

Zaragoza je s druge pak strane ostala prikovana za dno lige sa 10 osvojenih bodova iz 14 utakmica

Foto. IlustracijaFoto. IlustracijaU pretposljednjoj utakmici 15. kola španjolske nogometne lige Granada je na svom terenu savladala Zaragozu s minimalnih 1-0.

Jedini pogodak na utakmici gledatelji su mogli vidjeti u samoj završnici prvog poluvremena. Nigerijac Odio Jude Ighalo zabio je u 45. minuti svoj tek prvi pogodak sezone. Iako je još daleko do kraja prvenstva, možda upravo ovaj pogodak bude gol spasa za Granadu koja se do ove utakmice nalazi jedno mjesto iznad zone ispadanja, ali je s ova tri boda skočila za čak pet mjesta i sada je 12. momčad lige.

Zaragoza je s druge pak strane ostala prikovana za dno lige sa 10 osvojenih bodova iz 14 utakmica. Na ljestvici i dalje "uvjerljivo" vodi Real Madrid koji ima tri boda prednosti ispred Barcelone, ali i utakmicu manje. Iduće subote na stadionu Santiago Bernabeu se igra derbi svih derbija u Španjolskoj, ali i u svijetu - "el clasico".

Primera, 15. kolo:

Granada - Zaragoza 1-0 (Ighalo 45)
Atletico Madrid - Rayo Vallecano 3-1 (Gabi 25, Falcao 75, Salvio 90 / Gabi 90+1-ag)

Real Sociedad - Malaga 3-2 (Demichelis 10-ag, Vela 89, Ifran 90+1 / Rondon 21, Fernandez 59)

Mallorca - Athletic Bilbao 1-1 (Jimenez 3 / Aorebieta 45+3)

Osasuna - Betis 2-1 (Miguel Flano 39, Nekounam 90+3 / Ruben Castro 80)

Ruud van Nistelrooy okončao karijeru

Legendarni nizozemski napadač Ruud van Nistelrooy (35) objavio je kraj svoje sjajne nogometne karijere započete davne 1993. godine. Malaga je u… Više