08.12.2011. / 14:52

EP u plivanju: Todorović u polufinalu

U istoj disciplini je Dominik Straga zauzeo 25. mjesto (52.95)

Mario Todorović Mario Todorović U poljskom Szczecinu počelo je Europsko plivačko prvenstvo u kratkim bazenima. Prvoga dana natjecanja, plasman u polufinale kroz kvalifikacije je od hrvatskih predstavnika izborio jedino Mario Todorović na 100 metara leptir.

Todorović, naš najveći adut u muškoj konkurenciji, otplivao je spomenutu dionicu u vremenu 51.78, što je bio deseti rezultat kvalifikacija. U istoj disciplini je Dominik Straga zauzeo 25. mjesto (52.95).

Mihael Vukić je bio 39. u kvalifikacijama na 50 metara slobodno (22.79), Saša Imprić je zauzeo 25. mjesto na 200 metara mješovito (1:59.99), Ante Cvitković je 29. na 200 metara leđno (1:59.05), dok su u disciplini 100 metara prsno nastupila dvojica naših plivača. Saša Gerbec je 32. (1:00.59), a Ante Križan 40. (1:01.28).

Hrvatska muška štafeta 4x50 mješovito u sastavu Cvitković, Gerbec, Vukić, Todorović, osvojila je 11. mjesto u kvalifikacijama (1:37.06) i nije se uspjela kvalificirati u finale.

Što se tiče plivačica, naša najveća uzdanica Sanja Jovanović osvojila je 40. mjesto na 200 metara mješovito s vremenom 2:17.03, dok je u istoj disciplini Mabel Sukić bila 44. (2:19.27).

Matea Samardžić zauzela je 44. mjesto na 100 metara leđno (1:03.16), dok je Anja Trišić bila 46. u kvalifikacijama na 100 metara slobodno (56.41).

Todorović i Pavlin bez finala

Nitko od hrvatskih plivača nije uspio izboriti plasman u finale tijekom prvog dana natjecanja na Europskom prvenstvu u mađarskom Debrecenu… Više