12.12.2011. / 10:48

Pogodak Eduarda, Srna dvostruki asistent

Eduardo da SilvaEduardo da SilvaNogometaši Šahtara lakoćom su prošli gostovanje kod Krivbasa kojeg su, s 4-0, pobijedili u utakmici 20. kola ukrajinske Premierlige. Bitni igrači su u tom slavlju bili hrvatski reprezentativci.

Naime, kapetan Darijo Srna je odigrao svih 90 minuta, te je asistirao kod trećeg i četvrtog pogotka, dok je Eduardo umjesto Williana ušao u igru u 46. minuti, a postigao je treći Šahtarov pogodak. Inače, to mu je peti prvenstveni ovosezonski gol.

Šahtar je ovim slavljem došao na jedan bod zaostatka za kijevskim Dinamom (52-51).

Recimo i da je Krivbas ove sezone na domaćem travnjaku odigrao prije ove nedjelje devet utakmica, te u njima primio sam pet pogodaka. Ovom zgodom su primili čak četiri unutar samo 90 minuta.

Costa ih je načeo u 10., Hitarjan je povećao u 61. na 2-0, a onda je Srna u 84. i prvoj minuti nadoknade dva puta asistirao. Onaj gol u 84. je zabio Eduardo. Recimo i da je kod domaćin žuti karton zaradio Mladen Bartulović.

Ukrajinska Premierliga, 20. kolo:

Krivbas - Šahtar 0-4 (Costa 10, Hitarjan 61, Eduardo 84, Luiz Adriano 90+1)

Volin - Iličevec 0-1

Metalurg Donjeck - Zorja 3-0

Redoslijed: 1. Dinamo Kijev 52, 2. Šahtar 51, 3. Metalist 47, 4. Dnjipro 33, 5. Krivbas 31...

Srna: Zašto se uvijek velike gura naprijed?

Gotovo cijela nogometna Europa je složna u tome da je njemački sudac Wolfgang Stark prilično oštetio Hrvatsku u utakmici Europskog nogometnog… Više