15.12.2011. / 12:22

Autor: Totalsport , Nacional.hr

Euroliga: Zagreb poražen od Unicaje

Prva četvrtina je obećavala, ''zagrebaši'' su prvu dionicu dobili s 22-20, ali se nakon toga protivnik ohrabrio

Zagrebu je pobjeda trebala kako bi ostao u igri za Top 16 Eurolige, ali ona se nije dogodila. Prva četvrtina je obećavala, ''zagrebaši'' su prvu dionicu dobili s 22-20, ali se nakon toga protivnik ohrabrio. Unicaja je drugu četvrtinu dobila s 25-17, treću s 20-13 i u posljednju dionicu se ušlo s 13 koševa razlike. Unicaja je rezultat do kraja utakmice samo održavala i na kraju slavila s 15 razlike.

Ovom pobjedom Unicaja je prekinula niz od četiri poraza u Euroligi, te je ujedno došla na rub plasmana u Top 16. Zagreb je ovim porazom sve dalje od daljnjeg natjecanja u Euroligi s obzirom da ima koš razliku (-138) koja se u slučaju izjednačenog omjera gleda kao uvjet za prolazak u daljnju fazu natjecanja.

Najefikasniji je kod Zagreba bio Krunoslav Simon, koji se na samom kraju utakmice ozlijedio, sa 16 koševa, dok je kod gostiju najbolji bio bivši ''zagrebaš'' Luka Žorić sa 16 koševa, osam skokova, te po dvije ukradene lopte i asistencije. Spomenimo još da su zagrebački košarkaši izgubili 21 loptu u 40 minuta igre.

Euroliga, 9. kolo, skupina D:

Zagreb - Unicaja 67-82

CSKA - Panathinaikos 91-75

Redoslijed: 1. CSKA 9-0, 2. Panathinaikos 6-3, 3. Unicaja 4-5, 4. Bamberg 3-5 (-1) 5. Zagreb 2-7, 6. Žalgiris 2-6 (-1)