19.12.2011. / 12:18

Serie A: U sjajnoj utakmici Roma slavila u Napulju

Igrači RomeIgrači RomeNogometaši Rome upisali su veliku gostujuću pobjedu protiv Napolija u 16. kolu talijanske lige. Bilo je 3-1 za izabranike Luisa Enriquea kojeg bi kritičari, barem na tri tjedna, trebali sada ostaviti na miru.

Bila je to odlična utakmica obiju momčadi u kojoj su prilike naizmjenično sijevale s jedne na drugu stranu. Nisu se igrači ni pošteno zagrijali, a već je bilo 1-0 za Romu. Eric Lamela sjajnim je potezom prošao pokraj dvojice igrača Napolija, ušao u šesnaesterac, pokušao uputiti prizemni centaršut koji je na kraju vratar De Sanctis skrenuo u vlastitu mrežu.

Nakon pogotka uslijedile su prilike sa svake strane, a najbolju je propustio Slovak Marek Hamšik koji je sa dva metra prebacio prazan gol u 24. minuti prvog djela. Četrnaest minuta kasnije Osvaldo je vratio uslugu promašivši jedan na jedan susret s vratarom Napolija. Talijanov udarac iskosa prošao je tik uz vratnicu. Tri minute nakon toga, s gotovo iste pozicije kao i Osvaldo, vratnicu pogađa "strijelac" prvog pogotka Lamela. S minimalnom prednošću Rome otišlo se na predah.

U nastavku je tempo malo splasnuo, ali se moglo vidjeti još nekoliko vrlo dobrih akcija od kojih su čak tri i realizirane. Najprije je legenda Rome Francesco Totti ubacio loptu s desne strane u peterac Napolija gdje se najbolje snašao Osvaldo. Vratar De Sanctis ostao je ukopan na taj centaršut, dok je Campagnaro dopustio da lopta doslovno prođe pored njega i stigne do Osvalda kojem nije bilo teško s nekoliko metara poslati loptu u mrežu.

Nadu Napoliju vratio je tragičar iz prvog djela Marek Hamšik u 82. minuti utakmice kada je iskosa s desne strane probušio dotad nesavladivog Nizozemca Maartena Stekelenburga. Do kraja najprije je u 90. minuti poništen (opravdano) pogodak Napolija zbog zaleđa, a zatim je Roma u idućem napadu postigla pogodak za konačnih 3-1. Strijelac je bio Fabio Simplicio. Roma je ovom pobjedom došla na diobu šeste pozicije zajedno sa još četiri momčadi.

U drugom susretu večeri u Rimu su se sastali Lazio i Udinese odnosno četvrto i trećeplasirana momčad lige. Susret je završio podjelom bodova, bilo je 2-2.

Poveli su gosti iz Udina preko Floro Floresa u 28. minuti. Činilo se da će se na odmor otići s minimalnom prednošću gostiju, a tada se ukazao bosansko-hercegovački reprezentativac Senad Lulić koji zabija za 1-1 na asistenciju Gonzaleza. Nakon svega šest minute igre u nastavku već su domaćini u vodstvu. Veteran Rocchi (34) uposlio je kolegu "penzionera" Miroslava Klosea (33) koji zabija za 2-1.

Izgledalo je da će se Lazio popesti na treće mjesto i priključiti drugoplasiranom Milanu koji ima 31 bod, ali onda je, u 74., Giampiero Pinzi postavio konačnih 2-2. Tim rezultatom Udinese se izjednačio po broju bodova s Milanom (31), te sada obje momčadi imaju dva manje od vodećeg Juventusa uoči trotjedne stanke. Lazio je s jednim bodom došao do brojke 29, odnosno četiri manje od "stare dame".