03.01.2012. / 11:57

NBA: Prvi porazi Miamija i Oklahome

Heat je u svojoj American Airlines Areni poražen od Atlante sa 100-92, a ključne je poteze u posljednjoj četvrtini odigrao veteran Tracy McGrady

Foto: IlustracijaFoto: IlustracijaU NBA ligi više nema neporaženih momčadi. U ponedjeljak navečer su prvi put ove sezone u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta izgubili Miami i Oklahoma.

Heat je u svojoj American Airlines Areni poražen od Atlante sa 100-92, a ključne je poteze u posljednjoj četvrtini odigrao veteran Tracy McGrady. Najprije je sjajno asistirao Joshu Smithu za zakucavanje, a potom i pogodio tricu kojom su Hawksi otišli na 93-84 dvije i pol minute do kraja. McGrady je završio dvoboj sa 16 poena i sedam skokova, Joe Johnson je ubacio 21 koš, a Al Horford 16, uz devet skokova. Miami je tradicionalno predvodio njegov zvjezdani trojac - LeBron James (28 poena, sedam skokova, šest asistencija), Chris Bosh (19 poena, šest skokova) i Dwyane Wade (12 poena, deset asistencija). Njihov učinak, međutim, nakon pet uzastopnih pobjeda na startu sezone, u ponedjeljak nije bio dovoljan.

Pet pobjeda i jedan poraz nakon ponedjeljka ima i Oklahoma. Thunder je pretposljednjeg dana prošle godine na svom parketu srušio Dallas, ali prvaci su uzvratili na svome parketu tri dana kasnije. Slavili su Mavericksi sa 100-87 uz 26 poena Dirka Nowitzkog. Nijemac je deset koševa postigao u trećoj četvrtini u kojoj su branitelji naslova definitivno prelomili utakmicu. Kevin Durant je za goste ubacio 27 koševa, ali samo četiri u trećoj dionici. Dallasu je ovo bila tek druga pobjeda u šestoj utakmici sezone.

Poslije tri uvodna poraza, Boston je došao i do treće uzastopne pobjede. Drugu večer zaredom Celticsi su svladali Washington, ovaj put u svojoj dvorani sa 100-92. U posljednju su četvrtinu ušli s minusom od jednog poena, ali su na krilima Raya Allena, koji je u tom razdoblju ubacio 11 od svojih 27 koševa, pronašli put do slavlja. Paul Pierce je dodao 21 koš uz osam skokova, a Rajon Rondo je 13 puta asistirao.

Toronto je u nedjelju ispustio 16 koševa prednosti protiv Orlanda, ali dan kasnije nije ponovio istu pogrešku u Madison Square Gardenu. Svladao je New York s 90-85 u dvoboju u kojem je na poluvremenu imao plus 17. Andrea Bargnani i DeMar DeRozan predvodili su Raptorse s 21 poenom, a sjajan je bio i Jose Calderon s devet poena i 12 asistencija. Knicksima, koji su drugu utakmicu zaredom igrali bez Amarea Stoudemirea, nije pomogla ni velika večer Carmela Anthonyja (35 koševa, 11 skokova).

Minnesota je svladala San Antonio sa 106-96, stigavši do druge uzastopne pobjede, ujedno i druge ove sezone. Spurse je i više od poraza pogodila ozljeda Manua Ginobilija koji je u drugoj četvrtini slomio lijevu šaku i još uvijek nije poznato koliko će dugo izbivati s parketa. Wolvese je do pobjede vodio Kevin Love s 24 koša i 15 uhvaćenih lopti pod obručima, a Ricky Rubio u ponedjeljak nije imao svoj dan. Mlađahna španjolska zvijezda je ubacila šest koševa i tri puta asistirala.

NBA liga, ponedjeljak:

Denver - Milwaukee 91-86 (Gallinari 21k, 10s / Jackson 17k)
Phoenix - Golden 102-91 (Nash 21k, 9a / Ellis 18k, 11a)
Boston - Washington 100-92 (Allen 27k, Pierce 21k, 8s / Blatche 28k, 9s)
New Jersey - Indiana 94-108 (Williams 22k, 8a / George 21k)
New York - Toronto 85-90 (Anthony 35k, 11s / Bargnani 21k, DeRozan 21k)
Miami - Atlanta 92-100 (James 28k, 7s, Bosh 19k / Johnson 21k, Horford 16, 9s)
Detroit - Orlando 89-78 (Gordon 26k / Howard 19k)
Minnesota - San Antonio 106-96 (Love 24k, 15s, Rodnour 19k, 9a / Duncan 16k, Jefferson 16)
Dallas - Oklahoma 100-87 (Nowitzki 26k, Marion 17k / Durant 27k)
Utah - New Orleans 94-90 (Jefferson 22k, Harris 19k / Jack 27k, 11a)