09.01.2012. / 11:58

Medveščak u Areni startao s pobjedom

Medveščak je pobijedio potpuno zasluženo, o čemu svjedoči i omjer udaraca na gol 44-20

Igrači MedveščakaIgrači MedveščakaArena Ice Fever, serija od sedam domaćih Medveščakovih utakmica u Areni u EBEL ligi, započela je pobjedom nad Jesenicama u 39. kolu s 2-0 (0-0, 0-0, 2-0).

''Medvjedi'' su u studenome prošle godine dobili obje utakmice u Jesenicama, s 2-0 i 5-0, ali su od njih izgubili u listopadu u zagrebačkom Domu sportova s 1-0. I ovoga puta je zagrebačka momčad teško lomila otpor Jeseničana kao domaćin, te je pobjedu protiv ''fenjeraša'' na ljestvici osigurala tek u posljednjih 10 minuta utakmice.

Medveščak je pobijedio potpuno zasluženo, o čemu svjedoči i omjer udaraca na gol 44-20. Robert Kristan je obranio svih 20 udaraca, dok je bivši vratar ''medvjeda'' Gašper Krošelj dva puta pokleknuo u drugom dijelu treće trećine.

Medveščak je poveo u 51. minuti, kada je Vjačeslav Truhno lijepo proigrao Grega Daya, koji je izbio sam s desne strane pred Krošelja, te ga je svladao udarcem pod prečku.

Za novu radost brojnih gledatelja koji su ispunili Arenu, pobrinuo se Tomislav Zanoški, koji je u 57. minuti oduzeo pločicu igračima Jesenica, sjurio se prema Krošelju i svladao ga lijepim udarcem za svoj 10. pogodak ove sezone.

Medveščak je pobjedom zadržao drugo mjesto na ljestvici s 46 bodova, koliko ima i Salzburg na trećem mjestu. Vodeći Linz, koji je u ovoj rundi kod kuće pobijedio Albu Volan 4-0, ima 10 bodova više.

Već za dva dana slijedi novo uzbuđenje u Areni. Na redu je Alba Volan.

EBEL liga, 39. kolo:

Medveščak - Jesenice 2-0 (0-0, 0-0, 2-0)

Linz - Alba Volan 4-0

Salzburg - KAC 6-2

Vienna Capitals - Graz 1-5

Znojmo - Olimpija 2-3 (penali)

Redoslijed: 1. Linz 56 (35), 2. Medveščak 46 (35), 3. Salzburg 46 (35), 4. KAC 42 (35), 5. Olimpija 41 (36), 6. Alba Volan 40 (36), 7. Vienna Capitals 36 (36), 8. Graz 33 (35), 9. Villah 32 (35), 10. Znojmo 30 (36), 11. Jesenice 25 (36)

Anthony Yelovich potpisao za Medveščak

KHL Medveščak Zagreb nastavlja s popunjavanjem rostera za iduću sezonu. Napadačima Alexu Leavittu, Nathanu Perkovichu, Curtisu Fraseru i Adamu… Više